Norit mēģinājumi Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes kopdarbam “Vārna"

Raksta attēls -  Norit mēģinājumi Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes  kopdarbam “Vārna" Publicitātes foto

21.10.2016 / Parmuziku.lv

Kā jau ziņots, šī gada nogalē, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē četrus vakarus – 29. un 30. novembrī, 1. un 2. decembrī notiks divu unikālu mākslinieku – komponista un mūziķa Reiņa Sējāna un Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes un horeogrāfes Elzas Leimanes kopdarbs “Vārna”.

“Šobrīd esam tai aizraujošajā posmā, kad iztēles augļi pamazām atklājas mūsu acu priekšā,” stāsta Reinis.  “Beidzot vienā telpā satiekas visas stihijas - mūzika, deja, gaisma un pārsteidzošie scenogrāfijas elementi. Paralēli šim, protams, turpinām katrs rosīties arī savās darba istabās, studijās un zālēs - ar “Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetu, dziedātāju Maiju Sējāni un sitaminstrumentālistu Anriju Grinbergu mēģinājumos strādājam pie mūzikas dzīvā izpildījuma niansēm, Elza kopā ar horeogrāfu Dmitriju Gaitjukeviču rosās baleta zālē, tāpat arī savos štābiņos brīnumus turpina veidot gaismu pavēlnieks Ainārs Pastars un mūsu radošais pārītis Uģis un Lāsma Oltes. Apzinoties, cik viegli visā šajā radošajā procesā būtu aizpeldēt katram savā virzienā, es nebeidzu priecāties par to, cik esam vienoti savās estētiskajās izjūtās un redzējumā par to, kā šo gaisīgo ideju pārtulkot pavisam reālā un skaistā notikumā.”

Elza, kura izrādē “Vārna” ir gan solistes, gan horeogrāfes lomā,  turpina: “Ik mirkli mūsu aizrautība un prieks pieaug, jo nu daudzās ieceres realizējas taustāmā, redzamā un dzirdamā formā. Iemiesot vārnu, iedzīvināt to kustībās un pētīt iespējas, ko sniedz šis tēls, man sagādā lielu jaunrades prieku un patiesu iedvesmu. Šajos meklējumos kā ļoti vērīgs domubiedrs līdzās ir laikmetīgās dejas pārstāvis, horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs. Reinis ir uzbūris brīnumainu skaņu pasauli, kurā drosmīgi un neparasti veidojas mūsu radošās komandas redzējums par Vārnu.”

Biļetes pieejams Biļešu Serviss tirdzniecības vietās un internetā. Biļešu cenas sākot no 30 Euro.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!