Noskaidroti "Zelta mikrofons 2015" nominanti kategorijā "Radiohits"

Raksta attēls - Noskaidroti "Zelta mikrofons 2015" nominanti kategorijā "Radiohits" Foto: Dace Blūma

11.02.2016 / Parmuziku.lv

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kas pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons 2015 kategorijā Radiohits. Balvai izvirzīti Dons, The Sound Poets, Prāta Vētra un Musiqq.

Lai noteiktu nominantus kategorijā Radiohits, LaIPA apkopo datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2015. gadā. Visvairāk atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās. Uz Radiohita balvu pretendē tikai tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un publicēti laika posmā no 2014.gada 1. decembra līdz 2015.gada 1. decembrim.

Balstoties uz šiem datiem, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība 2015. gada balvai kategorijā Radiohits izvirzījusi:

  • Skats no augšas – The Sound Poets
  • Pašā ielas galā - Dons
  • Ziemu apēst – Prāta Vētra
  • Dieviņš - Dons
  • Kad ar pietiekami nepietiek - Musiqq

Liena Grīna, LaIPA izpilddirektore atzīst: “Latvijā pieaug to radiostaciju skaits, kas atskaņo arī Latvijā radītas fonogrammas, sniedzot mūziķiem iespēju tikt pamanītiem. Pērn vasarā veiktajā LaIPA Mūzikas patēriņa indeksa pētījumā 48% iedzīvotāju pauda viedokli, ka Latvijas mūzika kvalitātes un izpildījuma ziņā spēj konkurēt ar ārvalstu mūziku, bet 45% patiktu, ja arī radiostacijās biežāk skanētu Latvijā radīti hiti. Apsveicu Radiohita nominantus - Dons, Musiqq, Prāta Vētra un The Sound Poets -, kas spējuši iekarot radiostaciju frekvences un gaidām 15.martu, lai paziņotu, kuru dziesmu klausītāji dzirdējuši visbiežāk”.

15. martā, Latvijas Nacionālajā operā, krāšņā ceremonijā “Zelta Mikrofons” svinēs 20 gadu jubileju un pasniegs 20 Zelta Mikrofonus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!