Par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2018” izstādi “Nošu raksti”

Raksta attēls - Par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2018” izstādi “Nošu raksti” Publicitātes foto: Ojārs Jansons

18.10.2018 / Parmuziku.lv

Tirdzniecības centra “SPICE” 2. stāvā atklāta mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2018” izstāde “NOŠU RAKSTI”. Izstāde “SPICĒ” būs apskatāma līdz 24. oktobrim un Rīgas Kongresu namā festivāla koncertu laikā 30. novembrī un 1. decembrī.

Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, metālmākslinieks un izstādes “NOŠU RAKSTI” dalībnieks Arvīds Endziņš, raksturojot izstādi, saka:

“Burti, skaitļi, punkti, komati, domuzīmes. Notis. Grafiskas zīmes, kas pavada mūs dzīves ceļā. Tomēr tās ir tikai atsevišķas skaņas, toņi, nokrāsas, kas pārtop par mūziku, gleznu vai citu pārdzīvojumu tikai savijoties kopā. Visu nosaka savīšanās secība. Var savīties pārdomāti, haotiski, agresīvi, ar mīlestību, visādi..."

Šogad kā izteiksmes līdzekli izstādes darbu veidošanai esam izvēlējušies notis un zīmes ap tām. Ja uzmanīgi paveramies apkārt mēs varam atrast tās telefona vados, kur apmetušies strazdi, jāņogu ķekaros un akmentiņos jūras liedagā. Vajag tikai uzmanīgi ieskatīties!

"Nu jau trešdaļu gadsimta savijamies lai radītu, būtu kopā un vienkārši izbaudītu kopā būšanas prieku.

Prieks ir katram savs, bet šis ir īpašs. Mēs esam tik dažādi un atšķirīgi, tomēr katru gadu gaidām tikšanos, lai varētu “iekāpt svešās kurpēs” un muziķi gleznot, mākslinieki mēģināt muzicēt. Bez nosacījumiem, profesionāliem rāmjiem, vienkārši. Priekam. Brīnumaini - 33 gadi!"

Nav slikti, - Latvijai 100, “BILDĒM” - 33.

Darbi tapuši “BILŽU” vasaras nometnē Igates pilī. Izstādē “NOŠU RAKSTI” apskatāmi darbi, ko radījuši mūziķi: Ieva Akuratere, Armands Alksnis, Andrievs Alksnis, Raimonds Bartaševičs, Igeta Gaiķe, Andis Jēkabsons, Māra Kalniņa, Mārtiņš Križevics, Jolanta Mateusa, Inta Grīnberga-Milzarāja, Aldans Milzarājs, Henrijs Eduards Mucenieks, Inta Pauļuka, Dace Pūce, Ikars Ruņģis, Jānis Vanadziņš, Einārs Vītols; kā arī mākslinieki: Visvaldis Asaris, Arvīds Endziņš, Ināra Garklāva, Laila Kocere, Arvīds Plokšta, Indra Puķe, Andra Rācenāja, Maija Rezenberga, Jānis Straupe, Laima Vanadziņa. Izstādei darbus radījušas arī žurnālistes Andra Alksne un Velga Vītola, aktieris Varis Vētra, baleta māksliniece Sandra Vītola un citas radošas personības, kā arī mūziķu bērni.

Festivālu un izstādes rīkošanu atbalsta: Rīgas dome, “Danske Bank”, t/c "Spice", “Pata kokmateriāli”. Informatīvie atbalstītāji: “Radio SWH”, draugiem.lv, inbox.lv, apriņķis.lv, “Privātā Dzīve”, “Rīga TV24”, “Pilsēta 24”, “Chaula TV”, “1188” u.c.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!