Nelegālā audiovizuālā satura piegādātāji - saturieties!

Raksta attēls - Nelegālā audiovizuālā satura piegādātāji - saturieties!  Foto: ev on Unsplash

19.02.2020

Valsts policijas mērķtiecīga darba rezultātā pagājušajā gadā uzsākti 10 kriminālprocesi par nelegālu audiovizuālā satura piegādi, 3 kriminālprocesi nodoti kriminālvajāšanai, kopumā TV nelegālā satura pieeju liedzot aptuveni 11 000 Latvijas mājsaimniecību.

2019. gadā Valsts policija veikusi 523 audiovizuālā satura legalitātes pārbaudes, uzsāktas 47 administratīvā pārkāpuma lietas un sastādīti 20 administratīvo pārkāpumu protokoli, preses konferencē norādīja Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 3. nodaļas Kibernoziegumu un intelektuālā īpašuma noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko.

„Valsts policijas darba rezultātā cīņā ar TV nelegālajiem izplatītājiem, TV nelegālo pieslēgumu mājsaimniecību skaits pagājušajā gadā samazināts par 17,7%, no 62 000 līdz 51 000 mājsaimniecību, bet kopumā pēdējo trīs gadu laikā, pateicoties policijas prioritārajai cīņai pret satura pirātismu, to mājsaimniecību skaits, kuras izmanto pirātiskus pieslēgumus samazināts par 49%,” norāda biedrības „Par legālu saturu!” izpilddirektore Dace Kotzeva, uzsverot, ka tikai mazliet vairāk nekā gada laikā 4 notiesājošu spriedumu rezultātā cietušie, jeb audiovizuālā satura īpašnieki, kompensācijās saņēmuši ap EUR 200 000.

VP no 2017. gada līdz 2019. gadam kopumā veikusi 1223 audiovizuālā satura legalitātes pārbaudes, uzsāktas 152 administratīvā pārkāpuma lietas, sastādīti 86 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsākti 40 kriminālprocesi.

Par biedrību „Par legālu saturu!”.
Biedrības "Par legālu saturu!" mērķis ir aktīvi vērsties pret TV un filmu izplatīšanu bez ražotāja vai piegādātāja atļaujas, kā arī sekmēt TV tiesisku (legālu) pārraidi telekomunikāciju tirgū. Biedrība dibināta 2015. gada 7. oktobrī. Tās dibinātāji ir TV pakalpojumu sniedzēji un audiovizuālā satura ražotāji: SIA „Tet”, SIA „Baltcom”, ĀKF „AS TV PLAY BALTICS LATVIJAS FILIĀLE”, SIA „Pirmais Baltijas Kanāls” un SIA “Forum Cinemas”, biedri: mobilo sakaru operators “BITE LATVIJA”, SIA “ACME FILM”, orbitālo satelītu operators SES ASTRA AB, Latvijas Izpildītāju un Producentu Apvienība (LaIPA), “WIDE MEDIA” LLC, SIA “Dautkom TV”, SIA “Ostkom” un Latvijas autoru biedrība „Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!