RAUM un MARTA piedāvā kopīgas “Brokastis”

Raksta attēls - RAUM un MARTA piedāvā kopīgas “Brokastis” Foto: Roberts Āboltiņš

20.10.2021

Latvijas mūziķis RAUM (īstajā vārdā Reinis Straume) un MARTA (Marta Grigale) nodod klausītāju vērtējumam kopīgi radītu dziesmu “Brokastis”. Dziesma pieejama visās lejupielādes un straumēšanas platformās.

“Brokastis ir dziesma par satikšanos – kur un kā, tas ir iztirzāts dziemā, bet galvenā emocija, par kuru gribēju klausītājiem atgādināt, ir tās pozitīvās sajūtas, kas mūs pārņem pašās pirmajās jaunu attiecību stundās un dienās. Labi pavadīts laiks, flirts un viss vienlaicīgi ir gan vienkāršs un tiešs, gan noslēpumains un nezināms,” par jauno dziesmu stāsta RAUM. “Rakstot šo dziesmu, apstājos pēc pirmā piedziedājuma un sapratu, ka šeit nepieciešama sievišķīga enerģija un otra stāsta puse. Nesen biju sadraudzējies ar Martu, kad kopā sarakstījām citu dziesmu,  un jaunajā dziesmā “Brokastis” prasījās tieši tāds noslēpumains, samtains balss tembrs, kāds ir Martai. Pabeidzām darbu pie dziesmas kopā, un rezultāts nu ir gan klausāms, gan skatāms video.”

Dziesmas mūzikas un teksta autori ir abi mūziķi, savukārt dziesmas producents ir  JJ LUSH (Jānis Jačmenkins). RAUM ar ziņu par savu solo mākslinieka karjeras sākumu un sadarbību ar Warner Music Baltics paziņoja šī gada pirmajā pusē, savukārt jaunākā dziesma “Brokastis” ir trešais singls, kas seko iepriekš izdotajām dziesmām “Laimīgāks” un “Jumts brauc”.

“Kad Reinis parādīja dziesmas demo, jau ar pirmo reizi to klausoties, man bija skaidrs, ka piekritīšu piedalīties – mani uzrunāja gan dziesmas stāsts, gan skanējums. Tomēr vispārsteidzošākais mūsu sadarbībā bija tas, cik viegli viss notika: cik dabiski pie manis “atnāca” dziesmas otrais pantiņš, cik ātri atradām dziesmas vizuālos risinājumus un cik nepiespiesti kļuvām par duetu šī projekta ievaros,” tā MARTA par sadarbību un dziesmas ieraksta procesu.

Dziesmas “Brokastis” video tapšana, tāpat kā dziesmas radīšanas process, notika visai organiski – visiem iesaistītajiem ātri nonākot pie vienotas idejas un spontāni atrodot pareizās lokācijas, vienas nakts laikā tika nofilmēts videoklips. Tapšanā piedalījās Roberts Āboltiņš, Elvijs Lācis, Inese Saulāja-Dobele, Līva Drešere un, protams, abi mūziķi RAUM un MARTA.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!