Raxtu Raxti strādā pie jauna albuma un gatavojas vērienīgam Latvijas svētku lielkoncertam

Raksta attēls - Raxtu Raxti strādā pie jauna albuma un gatavojas vērienīgam Latvijas svētku lielkoncertam Publicitātes foto

14.09.2015 / Parmuziku.lv

Muzikālā apvienība Raxtu Raxti šogad 18. novembrī valsts svētkus svinēs Latvijas svētku lielkoncertā Ķīpsalas hallē, piedāvājot īsti latvisku koncertu ar jauniem skaņdarbiem, muzikāliem priekšnesumiem kopā ar grupu Auļi, kā arī vērienīgu publikas sadziedāšanos noslēgumā. Koncertā skanēs arī jaunās dziesmas no nākamgad gaidāmā albuma.

Programmas pamatu veidos Raxtu Raxtu mūziķu oriģinālskaņdarbi ar latviešu tautasdziesmu tekstiem. Koncerta laikā grupai pievienosies arī plaši pazīstamā dūdu un bungu grupa Auļi, kopā atskaņojot kompozīcijas no šogad klajā laistā Raxtu Raxtu albuma Es atradu tautasdziesmu. Skaņdarbu klāstā būs gan latviešu tautasdziesmas, gan oriģinālas, tautas mūzikai pietuvinātas versijas Imanta Kalniņa un citu latviešu komponistu dziesmām.

Savukārt koncerta noslēgumā skanēs pazīstamas un paaudžu paaudzēs iemīļotas latviešu tautas melodijas, kuras šoreiz mūziķi cer izpildīt kopā ar koncerta apmeklētājiem, jo uz lielā ekrāna tiešsaistē ikkatrs varēs lasīt dziesmu tekstus un dziedāt līdzi.

Latvijas svētku lielkoncerta tradīciju muzikālā apvienība Raxtu Raxti iedibināja pērn, kad sniedza pirmo lielkoncertu koncertzālē Rīga. Lielā publikas atsaucība un neaizmirstamā koncerta atmosfēra pamudinājusi mūziķus koncertu rīkot arī šogad, taču jau daudz plašākā un vērienīgākā sastāvā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!