“RIGaLIVE #7” izsludina dalībnieku pieteikšanos

Raksta attēls - “RIGaLIVE #7” izsludina dalībnieku pieteikšanos

19.04.2021

Tiek uzrunāti dziesmu tekstu autori, mūzikas autori, izpildītāji un producenti, aicinot pieteikt savu dalību dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE #7”, kas papildināta ar nozares profesionāļu vadītām radošajām meistarklasēm. Nometne norisināsies no šī gada 1.jūnija līdz 3. jūnijam.

Tiek izsludināta pieteikšanās dziesmu rakstīšanas nometnei, kurā trīs dienu garumā grupās tiks strādāts pie jaunu dziesmu radīšanas. Dalībnieki tiks sadalīti grupās un katra grupa būs nokomplektēta tā, lai tajā strādātu mūzikas izpildītājs autors un producents. Dziesmu radīšanas procesam tiks atvēlētas astoņas stundas un pēc tam tās vērtēs ne tikai pārējie dalībnieki, bet arī mūzikas nozares profesionāļi. Viens no nometnes mērķiem ir tādu skaņdarbu radīšana, kas spētu uzrunāt vietējo klausītāju, un kam ir potenciāls nokļūt radio apritē un mūzikas atskaņošanas topos.

Nometnes norises plāns:

1.06. – meistarklases un iepazīšanās ar dalībniekiem;

2.06. – dziesmu rakstīšanas sesija; klausīšanās un vērtēšana;

3.06. – dziesmu rakstīšanas sesija; klausīšanās un vērtēšana.

Iepriekšējās “RIGaLIVE” nometnēs ir radītas tādas plašākai auditorijai zināmas dziesmas kā “Zemes stunda”, “Viņa nedejo”, “This is the night”, “Saku tev atā”.

“Par “RIGaLIVE” varu teikt tikai un vienīgi pozitīvo. Šis iedibinājums viesis pozitīvas pārmaiņas pašmāju estrādē un, var pat teikt tā, ka muzikāli radošo vidi burtiski uzvārījis. Ja paraugos uz pašmāju mūzikas klāstu no radio dīdžeja pozīcijām uz laika posmu pirms šīs nometnes izveidošanas, tas ne tuvu nebija tik bagātīgs ar jauniem mūziķiem, jaunām dziesmām, kā tas ir tagad. Jo īpaši pēc pēdējām trim četrām nometnes sesijām. Dziedāt mājās pie spoguļa ir viena lieta, bet šajā nometnes vidē tu esi kopā ar citām radošām personībām. Vienatnē ir grūti sevi realizēt, piestartēt savu potenciālu, nezinot, kā tas viss strādā, bet “RIGaLIVE” sniedz lielisku iespēju tikt komandā, piemēram, ar Arni Račinski vai kādu citu lielisku producentu, sadarboties ar labiem dziesmu autoriem – tā ir lieliska iespēja mācīties un spert plašākus soļus uz priekšu. Nometnē “dzimst” jauni un interesanti projekti, dziesmas, sadarbības. Veidojas mūzikas bagātība un labi, ka tā, jo ir plašas izvēles iespējas. Latiņa ir augsta. Es teiktu, ka šis ir šī brīža pašmāju mūzikas lielākais atspēriena punkts. Tajā pašā laikā tas noteikti ir arī liels izaicinājums un pozitīvās konkurences garša, jo brīdī, kad tu savā komandā strādā pie jaunas dziesmas izveides, apzinies, ka aiz sienas vēl desmit citi strādā, un tas kalpo par tādu kā pozitīvo dzinuli. Tas viss ļoti palīdz attīstīt sevi,” stāsta viens no iepriekšējo RIGaLIVE sesiju ekspertiem, radio SWH programmu producents Artis Dvarionas.

“Es nometnē “RIGaLIVE” pirmo reizi piedalījos tās iepriekšējā sesijā. Tur satiku arī sev iepriekš nezināmus cilvēkus, ar kuriem nekad nebiju kopā strādājusi. Bija liels prieks iepazīt jaunus, ļoti talantīgus mūziķus. Kopumā tas bija lielisks piedzīvojums, jauni kontakti, jaunas iepazīšanās, ļoti vērtīga pieredze. Arī pēc nometnes man ir sanācis sastrādāties ar dažiem no tajā iepazītajiem cilvēkiem, un kopīgi ir tapis arī kaut kas jauns,” stāsta jaunā dziedātāja Loreta Reide.

Pieteikums dalībai jāaizpilda līdz 30.04.2021. Dziesmu rakstīšanas darbnīcas dalībnieki tiks izziņoti  maija sākumā.

PIETEIKTIES DZIESMU RAKSTĪŠANAS NOMETNEI ŠEIT: REĢISTRĀCIJA NOMETNEI!

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!