Skolēni Ēnu dienā iepazīst mūziķu un mūzikas industrijā iesaistīto cilvēku ikdienu

Raksta attēls - Skolēni Ēnu dienā iepazīst mūziķu un mūzikas industrijā iesaistīto cilvēku ikdienu Publicitātes foto

11.02.2016 / Parmuziku.lv

Ikgadējās Junior Achievement rīkotās Ēnu dienas ietvaros skolēni ēnoja grupas “Astro’n’out” solisti Māru Upmani – Holšteini, mūziķi Goran Gora, reperi Ozolu, dziedātāju Aminatu, grupas “Dzelzs Vilks” bundzinieku Mārci Judzi, grupas "Very Cool People" ģitāristu Elviju Grafcovu, grupu “Skyforger”, kā arī biedrības Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības izpilddirektori Lienu Grīnu.

Skolēniem bija iespēja noskaidrot gan to, kā patiesībā noris darbs pie mūzikas tapšanas, gan to, kāds darbs no mūziķu un viņu menedžmenta komandu puses tiek ieguldīts tajā, lai šī mūzika kļūtu par konkurētspējīgu produktu gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos.

Ēnu diena dažiem skolēniem sākās jau no paša rīta. Jaunieši devās uz studiju, lai satiktu grupu “DaGamba” un redzētu, kā noris darbs studijā.

Savukārt grupas “Astro’n’out” solistes Māras Upmanes – Holšteines ēnas kopā ar Māru devās uz tērpu laikošanu šīs nedēļas beigās gaidāmajiem grupas koncertiem.

Dziedātājas Aminatas ēnām tika dota unikāla iespēja vērot un piedalīties dziesmas ieraksta procesā.  Mārcis Judzis ar ēnām devās uz Siguldu, lai piedalītos grupas “Dzelzs Vilks” mēģinājumā, un vēlāk devās ekskursijā uz Dailes teātri.

Reperis Ozols Ēnu dienā skolēnus iepazīstināja ar darbu studijā, bet “Skyforger” ēnas grupas mēģinājumu vēroja studijā Rīgā.

Skolēniem, kas devās uz LaIPA biroju bija iespēja ne vien ielūkoties kolektīvā pārvaldījuma organizāciju ikdienas darbā un izprast blakustiesību administrēšanas procesu un tā nozīmi, bet arī piedalīties vairākās praktiskās aktivitātēs, tostarp viņi palīdzēja veidot jaunas uzlīmes dizainu publiskām vietām, kas ir saņēmušas atļauju par legālu mūzikas atskaņošanu.

LaIPA izpilddirektore Liena Grīna stāsta: “Ēnu dienās piedalāmies otro gadu un nu jau tā kļuvusi par tradīciju, ko gaidām. Mēs pavadījām dienu ar radošiem un enerģiskiem jauniešiem, dažādās aktivitātēs parādot mūzikas industrijas aizkulises. Ceram, ka šī diena skolēniem ļāva gūt priekšstatu par to, cik daudz spēka, laika un enerģijas mūziķi un viņu komandas iegulda kvalitatīvas un konkurētspējīgas mūzikas tapšanas procesā. Un kāpēc ir svarīgi, lai viņu radošais darbs tiktu aizsargāts. Manuprāt, šodien jaunus iespaidus un idejas guva ne tikai skolēni, bet arī paši mūziķi un industrijas pārstāvji.”

"Ēnu diena 2016" organizē biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement - Young Enterprise Latvija". JA-YE Latvija Ēnu diena ir starptautiski reģistrēta preču zīme un visas tiesības rezervētas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!