Stjuarts Breitveits par to, ko nozīmē spēlēt supergrupā "Minor Victories"

Raksta attēls - Stjuarts Breitveits par to, ko nozīmē spēlēt supergrupā "Minor Victories" Attēlā Stjuarts Breitveits, Foto: Aiga Leitholde

15.07.2016 / Aiga Leitholde

Positivus festivāla pirmajā dienā, 15. jūlijā, uz Nordea skatuves uzstājās grupa "Minor Victories", kas savā veidā ir uzskatāma par rokmūzikas supergrupu, jo kopā pulcē dalībniekus no mūsdienu rokmūzikā nozīmīgām grupām - "Mogwai", "Editors" un "Slowdive".

"Minor Victories" kopā sanāca 2015. gadā, bet šī gada 3. jūnijā iznāca grupas vārdā nosauktais debijas albums. "Minor Victories" sastāvu veido "Editors" dalībnieks Džeimss Lokijs (James Locky), "Slowdive" soliste Reičela Gosvela (Rachel Gosswell) , "Mogwai" Stjuarts Breitveits (Stuart Braithwaite) un Džastins Lokijs (Justin Lockey). Grupa izpilda rokmūziku, ko var ievietot prostroka plauktiņā, pavisam precīzi, saukt par shoegazing.

"Viss sākās ar to, ka Džastins kopā ar Reičelu rakstīja mūziku un viņiem šķita, ka procesā jāiesaista vēl citi cilvēki. Tā, mums apvienojoties, tika radītas 10 dziesmas, kas bija pietiekami daudz albumam. Kad rakstu dziesmas, es nedomāju par to, kā “Minor Victories” mūziku uztvers klausītāji, man ir svarīgi spēlēt ļoti labi un radīt pēc iespējas labākas dziesmas - Reičela, Džastins un Džeimss to izjūt līdzīgi. Mēs necenšamies no jauna atklāt Ameriku. “Minor Victories” ir grupa cilvēku, kuri kopā sacer mūziku."  – sacīja Stjuarts Breitveits.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!