15 koncerti, kuri tev šoruden ir jādzird!

Raksta attēls - 15 koncerti, kuri tev šoruden ir jādzird! Unsplash

21.09.2016 / Parmuziku.lv

2016. gada rudens sezona Latvijā iepriecina ar stilistisko daudzveidību.

Alise Joste

Pavisam drīz (6., 7. un 8. oktobrī) viena no Latvijas burvīgākajām dziesminiecēm sniegs savu solo koncertu K. K. fon Stricka villā. Koncertā tiks izpildītas Jostes oriģināldziesmas no abiem iepriekš izdotajiem albumiem.

"Passenger"

9. oktobrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies romantiskais britu dziesminieks “Passenger”. Dziedātājs pēc pāris dienām izdos savu septīto solo albumu “Young As The Morning Old As The Sea”, un šis koncerts ir iekļauts jaunā ieraksta koncerttūres ietvaros.

Festivāls "Skaņu Mežs"

Nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs’2016” noritēs 13. – 16. oktobrī, kā arī 12. novembrī. Festivāla ietvaros būs iespēja dzirdēt IDM duetu Autechre, eksperimentālā hip-hopa mākslinieku Zebra Katz, drīmpopa projektu Tropic of Cancer un vēl daudzus citus. Notiks arī komponistes Santas Ratnieces stīgu kvarteta pirmatskaņojums.

Aija Andrejeva

15. oktobrī Aija Andrejeva uzstāsies ar savu akustisko koncertu “Ceļojums pie sevis”. Koncerts notiks Šlokenbekas muižā. Koncerta programmā iekļautas, kā pati dziedātāja saka, "pašlaik aktuālākās dziesmas, kas ietērptas citās skaņās un krāsās".

"Rīga A Capella" festivāls

Kā vēsta pasākuma apraksts, “Rīgas A Cappella festivāls" šogad norisināsies ceturto reizi no 21. - 23. oktobrim. Viens no lielajiem notikumiem šī gada "Rīgas A Cappella festivālā" ir izcilās vokālās grupas "The Real Group" uzstāšanās 22.oktobrī koncertzālē "Palladium". Šī gada festivāla programmā būs vairāki nozīmīgi viesi ar unikāliem un novatoriskiem a cappella mūzikas projektiem.

"Placebo"

Britu alternatīvā roka grupa “Placebo” 22.oktobrī uzstāsies “Arēnā Rīga” ar savu vienīgo jubilejas koncertu Baltijā. Turnejas nosaukums ir “20 years of Placebo” (“20 gadi no Placebo”) un koncertā tiks atskaņotas grupas atpazīstamākās kompozīcijas.

Latvijas Radio Bigbenda 50. gadu jubilejas koncerts 

4. novembrī Rīgas Kongresu namā notiks Latvijas Radio Bigbenda 50 gadu jubilejas koncerts. Koncerta īpašie viesi būs Raimonds Pauls, Intars Busulis, Kristīne Prauliņa, Raimonds Macats, Allan Harris (ASV), Lasse Lingren (Zviedrija), China Moses (ASV).

"DaGamba"

12. novembrī koncertzālē “Palladium Riga” muzikālā apvienība DaGamba aicina uz koncertu “Vivaldi Rocks”, kur tiks atskaņoti Antonio Vivaldi “Gadalaiki” vēl nebijušā skanējumā.

Elton John

15. novembrī “Arēnā Rīga” savas pasaules turnejas “Wonderful Crazy Night Tour” ietvaros uzstāsies sers Eltons Džons un viņa grupa. Koncerta aprakstā minēts, ka tā laikā izskanēs publikas iemīļotākie hiti un par klasiku kļuvušās dziesmas, kas tapušas mūziķa piecdesmit gadus ilgās karjeras laikā, kā arī skaņdarbi no viņa jaunākā albuma “Wonderful Crazy Night”.

"Raxtu Raxti"

18. novembrī muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” aicina uz savu lielkoncertu Ķīpsalas hallē, lai atzīmētu Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu. Koncertā kopā ar apvienību “Raxtu Raxti” piedalīsies arī bungu grupa “Auļi”. Tiks izpildītas gan labi pazīstamas latviešu tautasdziesmas, gan latviešu komponistu oriģinālmūzikas skaņdarbus, kā arī pašu “Raxtu Raxtu” mūziķu dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā.

Cits Pauls (Ralfs Eilands un LR Bigbends) 

24. novembrī “Palladium Riga” koncertzālē tiks atskaņota koncertprogramma “Cits Pauls”. Pasākuma aprakstā minēts, ka “programmā būs iespēja dzirdēt maestro skaņdarbus jaunos aranžējumos, Ralfa Eilanda orģinālmūziku, kā arī funk un soul mūzikas korifeju kompozīcijas. Koncertā piedalās Latvijas Radio bigbends, Ralfs Eilands un trio “Limonāde””.

Publicitātes foto

"Carnival Youth"

Šī gada rudenī grupa “Carnival Youth” dodas sava otrā albuma “Propeller” koncerttūrē, un noslēguma koncerts gaidāms 26. novembrī, Rīgā, koncertzālē “Palladium Riga”.

"Mielavs un Taurētāji"

27. novembrī, kā arī 6., 20. un 21. decembrī notiks Ainara Mielava blakus projekta “Mielavs un Taurētāji” koncerts K. K. fon Stricka villā. Koncertos pārsvarā skanēs “Jauna Mēness” un “Mielava un Pārcēlēju” pazīstamākās dziesmas jaunās skaņās.

 

"Vārna"

Šī gada 29. un 30. novembrī, kā arī 1. un 2. decembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks divu mākslinieku – komponista un mūziķa Reiņa Sējāna un  baleta vadošās solistes Elzas Leimanes kopdarba “Vārna” attēlojums.

Festivāls “TAKTS”

2. līdz 4. decembrim Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” norisināsies taustiņmūzikai veltīts festivāls “TAKTS”. Festivālā uzstāsies krievu komponists un pianists Dmitrijs Jevgrafovs (Dmitry Evgrafov), kā arī pazīstamā meksikāņu elektroniskās mūzikas mākslinieka Fernando Koronas (Fernando Corona) kopprojekts ar franču pianisti Vanesu Vāgneri (Vanessa Wagner) jeb “Murcof X Vanessa Wagner”.

Publicitātes foto

"Sabaton"

17. decembrī klubā "Melnajā Piektdiena" spēlēs viena no Zviedrijas vadošajām metāla vienībām "Sabaton", kuru koncertprogrammu veidos dziesmas no pēdējā konceptalbuma "The Last Stand". Kopā ar zviedriem uz skatuves kāps itāļu kolektīvi "Unhuman" un "Hell`s Guardian".

Publicitātes foto

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!