"Tehnikums" un Ozols atgriežas ar "mash up" dziesmu un gatavo EP

Raksta attēls - "Tehnikums" un Ozols atgriežas ar "mash up" dziesmu un gatavo EP Publicitātes foto

18.07.2017 / Parmuziku.lv

Grupa “Tehnikums” un hiphopa izpildītājs Ozols ir apvienojušies un radījuši vairāku savu dziesmu “mash up” versijas. Projekta ietvaros ir tapis arī video klips, kurā dzirdams “mash up” no “Tehnikuma” dziesmas “Ko Gribu, To Daru” un Ozola “Laika Kapsula”.

Jaunā projekta pirmatskaņojums gaidāms Liepājā, festivālā “Summer Sound”, 29. jūlijā un 2. augustā Rīgā, K.K. fon Stricka villas dārzā. Video veidošanā piedalījās Juris Pīlēns, Lauris Vīksne un Didzis Krastiņš, "mash up" audio celiņu veidoja Ansis Kolmanis un Niklāvz "Dirty Deal Audio" studijā.

 

Grupas “Tehnikums” un Ozola sadarbība aizsākās šī gada sākumā, izdodot dziesmu “Tu vari tēlot”. Rudenī mākslinieku apvienība plāno izdot EP (īso albumu) vinila, kasetes un digitālā formātā.

 

Grupa “Tehnikums” par “mash up” projektu stāsta:

 

Dziesma "Tu vari tēlot" izdevās tik veiksmīga, ka vienā no mēģinājumiem domājām, kā izklausītos Ozola gabalu teksti uz mūsu dziesmām. Izrādījās, ka pat tematiski daudz kas sakrīt un iet kopā. Tā radās ideja par tālāku sadarbību un “mash up”.

Par projekta rašanos Ozols stāsta:

 

Doma par "mash up" koncertu un dziesmu versijām radās diezgan spontāni, mēs pamēģinājām, un sapratām, ka kaut kas tur sanāks. Lai visiem būtu skaidrāk uztverams šis koncerta koncepts mēs esam sagatavojuši arī video versiju dziesmām "Laika Kapsula/Ko Gribu, To Daru".

Grupa “Tehnikums” veiksmīgi debitēja 2015. gadā ar videoklipu dziesmai “Līdz malai” un 2015, 2016. gada mijā izdeva albumu “Ko Gribu, To Daru!”. Grupas sastāvā darbojas Kristaps Dubļāns un Dagnis Neilands. Pašreiz notiek darbs arī pie “Tehnikuma” otrā albuma.

 

Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem. Muzikālo darbību sāka 1996. gadā grupu “Fact” un “Rool Makaz” sastāvā. Solokarjeru sāka aizvadītā gadu desmita sākumā ar debijas singlu “Neko 2005” (2000), pēc kura sekoja vairāki albumi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma, 2015. gadā Ozols atgriezās Latvijas mūzikā ar savu piekto studijas albumu “Atpakaļ nākotnē”. Vienīgais no latviešu hiphopa izpildītājiem divas reizes sasniedzis Zelta diska statusu ar albumiem “Cieņa un mīlestība” un “Augstāk, tālāk, stiprāk”, četras reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu, turklāt aizvadītajā gadā “Zelta mikrofona” balvu tieši par atgriešanās albumu “Atpakaļ nākotnē”.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!