Ziedoņa daiļrade jauno mākslinieku interpretācijā koncertā “NE|ATSTĀJ MANI”

Raksta attēls - Ziedoņa daiļrade jauno mākslinieku interpretācijā koncertā “NE|ATSTĀJ MANI” Publicitātes foto

06.10.2020

Ceturtdien, 15. oktobrī, plkst. 20.00 kultūrtelpā “Tu jau zini Kur” norisināsies koncerts “NE|ATSTĀJ MANI”, kurā uzstāsies jaunie mūziķi – komponists un pianists Elvis Artūrs Lintiņš, kontrabasists Staņislavs Judins un bundzinieks Pēteris Žīle. Elvja Artūra Lintiņa radītas oriģinālkompozīcijas piešķirs jaunu skanējumu Imanta Ziedoņa dzejai un epifānijām, kuru tekstus izpildīs jaunie aktieri Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis.

Koncerts “NE|ATSTĀJ MANI” ir muzikāla performance, kuras iedvesmas avots ir latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa radošais mantojums. Ar netradicionālu skatījumu uz leģendām apvītā dzejnieka daiļradi būs iespēja iepazīties piecu jauno mākslinieku izpildījumā. Koncerta programmas centrālo asi – sešus instrumentālus jaundarbus – radījis komponists un pianists Elvis Artūrs Lintiņš, iedvesmojies tieši no Ziedoņa darbu filozofiskā vēstījuma.

Koncerta radošā komanda Imanta Ziedoņa daiļradi turpina pētīt un interpretēt arī pēc vairākiem dzejnieka daiļradē balstītiem uzveduma “Melo man lielus vārdus, es ticēšu” iestudējumiem laika posmā no 2016. līdz 2018. gadam. Veidojot jauno programmu, radošās komandas uzstādījums ir ne tikai radīt personisku veltījumu sevis kā jaunu cilvēku un mākslinieku izzināšanai, bet arī meklēt jaunu skatījumu uz leģendām apvītā un populārā latviešu dzejnieka darbiem.

Koncerta režisore Agnese Malnača atklāj: “Mēs gribam atklāt to Ziedoni, kas slēpjas aiz Latvijas kultūras kanona un populāriem citātiem, tādēļ mēs izceļam tieši mazāk pazīstamos, bet noteikti ne mazāk vērtīgos tekstus. Mērķis ir caur mūziku un tekstiem katram koncerta apmeklētājam parādīt to dziļi personīgo dzejas pusi, kas Ziedoņa darbus caurstrāvo. Īpaši šajā laikā, kad pastiprināti nākas domāt par saskarsmi ar citiem un sevi, vientulību un būšanu kopā, ir svarīgi meklēt stabilo un pārlaicīgo. Par to runā Ziedonis, un to gribam risināt arī mēs.”

Vienotā performancē dzejas un epifāniju tekstus izpildīs jaunie aktieri – Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis. Koncertam darināto oriģinālmūziku atskaņos tās autors pianists Elvis Artūrs Lintiņš kopā ar kontrabasistu Staņislavu Judinu un bundzinieku Pēteri Žīli.

Koncertu "NE|ATSTĀJ MANI" organizē biedrība “Mulino dell’arte” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!