Eda Šīrana ‘‘Divide’’ tūre kļuvusi par visu laiku visienesīgāko koncertturneju

Raksta attēls - Eda Šīrana ‘‘Divide’’ tūre kļuvusi par visu laiku visienesīgāko koncertturneju

04.08.2019 / Artis Ķekars

Britu dziesminieka Eda šīrana ‘‘Divide’’ pasaules tūre atzīta par visu laiku visienesīgāko koncertturneju mūzikas industrijas vēsturē. Tās ietvaros kopumā pārdots vairāk kā 8,5 miljoni biļešu un ieņēmumi sasnieguši iespaidīgus 737 miljonus dolāru, vēsta ‘‘Billboard Boxscore’’.

Tūres atklāšanas koncerts tika aizvadīts 2017. gada 16. martā, Turīnā. Turnejas laikā britu mūziķis nospēlēs 246 koncertus uz skatuvēm visā pasaulē, ieskaitot vienīgo uzstāšanos Baltijā, Lucavsalā.

Iepriekšējais rekords piederēja grupai ‘‘U2’’, kas savas ‘‘360°’’ turnejas ietvaros nopelnīja 736 miljonus dolāru. Pēc īru rokgrupas seko rokenrola leģendu ‘‘The Rolling Stones’’ tūre ‘‘A Bigger Bang’’, kas kopā spēja nopelnīt 558 miljonus.

Jāatzīmē, ka Šīrana rekordienesīgā tūre vēl nav noslēgsies. Pēdējais koncerts tiks aizvadīts vien 26. augustā Anglijas pilsētā Ipsvičā.

Tiek prognozēts, ka ‘‘Divide’’ turnejas ienākumi galu galā sasniegs 775 miljonus dolāru.

Dziedātājs vien pirms mēnēša nāca klajā ar savu ceturto studijas albumu ‘‘No. 5 Collaborations Project’’, kas ar pirmo vietu debitēja Billboard ‘‘Hot 200’’ topā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!