Fonda “Viegli” koncerti Lielbritānijā pulcējuši vairāk kā 600 latviešus

Raksta attēls - Fonda “Viegli” koncerti Lielbritānijā pulcējuši vairāk kā 600 latviešus Foto: Arnis Ušackis

20.04.2018 / Parmuziku.lv

Atzīmējot savu astoņu gadu jubileju un ieskandinot Latvijas valsts 100 gadi, no 13. līdz 15. aprīlim Lielbritānijā viesojās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūziķi un dibinātāji. Bez piedalīšanās Londonas grāmatu tirgū, mākslinieka tautiešiem sniedza arī vairākus koncertus “Tikpat viegli!”, ko organizēja lielāko pasākumu rīkotāji Lielbritānijas latviešiem biedrība “Bērzes strazdi” kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju. Sirsnīgie koncerti pulcēja vairāk nekā pustūkstoti mūsu tautiešus, kuri šajās dienās bija Anglijā.

Plaši apmeklētie un pilnībā izpārdotie koncerti notika ne tikai Latvijas Republikas vēstniecībā Lielbritānijā, bet arī Ukraiņu sociālajā klubā Londonā un Daugavas vanagu mītnē “Straumēni” Anglijas vidienē, Lesteras apgabalā, kopā pulcējot vairāk nekā 600 tautiešus un interesentus no visas Apvienotās Karalistes.Koncertus kupli apmeklēja arī ģimenes ar bērniem, un tie noslēdzās ar ovācijām. Īpaši gaidītajos koncertos skanēja dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kuras radījuši fonda "Viegli" mūziķi. 

“Brīnišķīgo fonda “Viegli” koncertu klausītājus vienoja kopības sajūta, tā nepārtraukti virmoja gaisā un šķita - bija sataustāma katram klausītājam, katram latvietim. Esot prom no mājām jau daudzus gadus, pateicoties tieši šiem koncertiem, atcerējos, cik bagāta ir mūsu kultūra, cik neizsakāmi sirsnīga ir mūsu  tauta, kad mūs vieno brīnišķīga mūzika, burvīgi mūziķi un Imanta Ziedoņa dzeja! Paldies fondam, ka likāt mums atcerēties, kas mēs esam”, prieku un pacilājumu ar kādu apmeklētāji izbaudīja fonda "Viegli" priekšnesumus,raksturo biedrības “Bērzes strazdi” pārstāve Vera Antipova.

Fonda “Viegli” koncertos “Tikpat viegli!” Lielbritānijā piedalījās mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane – Holšteine un , Jānis Strapcāns, kā arī fonda “Viegli” draugi un dibinātāji. Fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja pārstāvji ne tikai sniedza koncertus Lielbritānijā dzīvojošiem latviešiem, bet iepazīstināja arī ar latviešu un angļu valodā izdotajām I. Ziedoņa grāmatām, sniedzot iespēju arī tās iegādāties.

Visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa vērtību popularizēšanā Latvijā un pasaulē, kā arī “Bērzes strazdi” labdarības projektā  Latvijas internātskolām.

Par “Bērzes strazdi”

“Bērzes Strazdi” ir 2012. gadā izveidota pasākumu organizēšanas apvienība latviešiem Lielbritānijā un labdarības organizācija. «Bērzes Strazdi» sešu gadu laikā ir sarīkojusi aptuveni 90 komunikācijas veicināšanas pasākumus, kā arī citas aktivitātes kultūras, izglītības, sporta un izklaides jomās, kas veicina diasporas vienotību, latviskās identitātes stiprināšanu un saiknes ar Latviju uzturēšanu svešumā. Slavenākais no tiem ir par lielāko ārzemju latviešu kopā sanākšanu Jāņos visā pasaulē dēvētais pasākums - «Jāņu festivāls» Lielbritānijā. Pasākumos iegūtie līdzekļi tiek novirzīti “Bērzes Strazdi” labdarības projektam Latvijā.

Par Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!