Grupa Iļģi atgriezušies no World Music Expo

Raksta attēls - Grupa Iļģi atgriezušies no World Music Expo Publicitātes foto

28.10.2015 / Parmuziku.lv

Jau 21. reizi notika WOMEX – lielākais tradicionālās, folkmūzikas un pasaules mūzikas (world music) gadatirgus, kas šogad risinājās Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Latviju tajā pārstāvēja Latvijas Mūzikas informācijas centrs un uz showcase Club Duna skatuves kāpa grupa Iļģi.

Par dalību stāsta Ilga Reizniece: “Iļģi nupat atgriezušies no Budapeštas, kur šogad notika WOMEX – tā saīsināti sauc WORLD MUSIC EXPO, pasaules (jeb etno) mūzikas industrijas svarīgāko gada notikumu. Par to liecina arī skaitļi: 2500 dalībnieku no 90 valstīm. No tiem mūziķi - tikai 280. Tāpēc pareizāk teikt, ka “Iļģi” nevis vienkārši devās, bet bija uzaicināti uzstāties vakara koncertā uz vienas no 7 skatuvēm. Kā viena no 60 muzikālām apvienībām no visas pasaules. Tas ir liels gods, ņemot vērā, ka katru gadu iekļūt izredzēto pulkā kāro tūkstošiem etnomūziķu. Arī Iļģi daudzus gadus mēģinājuši saņemt ielūgumu, un šogad beidzot tas ir noticis. Turklāt – vienīgie no Baltijas valstīm.”

Grupas Iļģi dziesmu Ozoliņš sadega organizatori izvēlējās iekļaut arī paplašinātajā WOMEX ieteiktās mūzikas izlasē, un to var noklausīties straumēšanas režīmā.

Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone uzsver: “Mūziķu pieteikumus izskata un dalību WOMEX izvērtē profesionāļu žūrija, tajā dalību var izcīnīt ar savām mākslinieciskajām idejām un kvalitātēm, tāpēc liels prieks, ka Latviju uz WOMEX skatuves līdz šim pārstāvējuši jau divi mākslinieki – Laima Jansone pirms četriem gadiem un šogad – Iļģi.”

Latvijas Mūzikas informācijas centrs šai prezentācijas reizei sagatavojis kompaktdisku Native Music 10. Traditional/Folk/World-music/LATVIA. Tā koncepcijas autore ir Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte, Latvijas Radio 3 Klasika redaktore, etnomuzikoloģe Gita Lancere. Disks ne tikai sniedz ieskatu pagājušā un šīgada laikā izdoto etnomūzikas ierakstu klāstā, bet piedāvā arī Iļģu ierakstu retrospekciju.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!