Ar talantu ir jādalās! Frenka Sinatras vēstule, kas jāizlasa ikvienam jaunajam mūziķim

Raksta attēls - Ar talantu ir jādalās! Frenka Sinatras vēstule, kas jāizlasa ikvienam jaunajam mūziķim Publicitātes foto

27.12.2016 / Parmuziku.lv

Frenka Sinatras tēvišķīgais padoms Džordžam Maiklam būs aktuāls un noderīgs arī citiem jaunajiem, talantīgajiem izpildītājiem un dziesmu autoriem.

Mūzikas pasaule šajā nedēļā piemin 25. decembrī mūžībā aizgājušo dziedātāju Džordžu Maiklu, kurš bija ne vien talantīgs izpildītājs, bet pats sarakstījis lielāko daļu no savām dziesmām. Arī Maiklam bija savi šaubu mirkļi, par kuriem viņš nevairījās runāt publiski.

Tā 1990. gada laikraksta “Los Angeles Times” žurnāla“Calendar” intervijā tolaik 27 gadus vecais Džordžs Maikls atzinis, ka vēlas uz kādu laiku pamest rampas ugunis, jo izjūt slavas spiedienu. Interviju izlasīja leģendārais šovmenis, dziedātājs Frenks Sinatra, kuram tajā laikā bija 74 gadi, un uzrakstīja Džordžam Maiklam, kā arī žurnāla veidotājiem vēstuli. Nedēļu vēlāk vēstule tika publicēta žurnālā.

Dārgie draugi,

Kad šodien redzēju, ka  “Calendar” galvenais raksts ir veltīts “nepakļāvīgajai popzvaigznei” Džordžam Maiklam , nodomāju – katru rītu mostoties viņam būtu jāpasakās Dievam par to, kas viņam dots. Un tad mēs būtu divi tādi, kas pateicas Dievam katru rītu par to, kas mums dots.

Es nesaprotu šo puisi, kurš cer, “ka slavas radītā spriedze kļūs mazāka”. Reiz bija puika, kurš “vēlējās kļūt par popzvaigzni kopš 7 gadu vecuma”. Un tagad, kļuvis par satriecošu izpildītāju un dziesmu rakstītāju, 27 gadu vecumā vēlas pamest šo nodarbi. Neskaitāmi daudzi, talantīgi jaunieši visā pasaulē būtu gatavi nošaut savu vecmāmiņu, lai tikai iegūtu kaut mazu daļiņu no tās slavas, kas ir viņam.

Izbeidz, Džordž! Kļūsti elastīgāks. Šūpojies, vecīt! Noslauki zirnekļa tīklus no saviem spārniem un paša spēkiem lido uz mēnesi. Un esi pateicīgs par šo nastu, ko mēs visi nesam, kopš tām vasaras naktīm, kad gulējām autobusos un palīdzējām šoferim iekraut mūzikas instrumentus.

Runājot par “slavai līdzi nākošo traģēdiju”. Traģēdija ir tad, kad neviens neierodas uz tavu koncertu un tev nekas cits neatliek kā dziedāt apkopējai kādā tukšā iebrauktuvē, kur klienti nav atstājuši ne grasi kopš Svētā Svintina dienas (Saint Swithin's Day, pie mums pazīstama kā Septiņu gulētāju diena). Tu esi tālu no šādām likstām. Tu esi pirmais, kas kāpj uz augšu pa garajām popularitātes kāpnēm. ”Slava” (Stardom) latīņu valodā nozīmē paldies faniem, kas bija kopā ar tevi, kad juties vientuļš.

Talantu nedrīkst izniekot. Ja tev tas dots un, acīmredzami, tev tāds ir, jo, pretējā gadījumā šodienas “Calendar” galvenais raksts būtu veltīts Rūdijam Valijam (Rudy Vallee, viens no pirmajiem 20. gs. sākuma popmūzikas dziedātājiem un tīņu elkiem).

Talantīgiem cilvēkiem pie sava talanta ir cieši jāturas, tas ir jāapskauj, jālolo un ar talantu ir jādalās, citādāk tas tiks atņemts tikpat ātri, cik tas ticis dots.

Tici man. Esmu to jau piedzīvojis,

Frenks Sinatra.

Avots: mashable.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!