Industrijas Ziņas

Braitona jau gatavojas. Trīs Latvijas grupas The Great Escape festivālā

Raksta attēls - Braitona jau gatavojas. Trīs Latvijas grupas The Great Escape festivālā

11.05.2015 / Normunds Vucāns

Kuri mūziķi šogad pārstāvēs Latviju vienā no lielākajiem showcase festivāliem Eiropā?

Jau šo ceturtdien Anglijas pilsētā Braitonā sāksies pēc kārtas nu jau desmitais The Great Escape festivāls, kuru apmeklēs arī Parmuziku.lv. Iepriekšējos gados vienā no lielākajiem showcase festivāliem Eiropā Latviju pārstāvējuši tādi mūziķi kā Prāta Vētra, Instrumenti, Carnival Youth, Audience Killers un citi, savukārt šogad uz Lielbritānijas ostas pilsētu dosies trīs grupas – The Big Bluff, Neon Saturdays un Triana Park. Izpētīsim, kas ir šīs grupas un ko tās spēlē. 

 

The Big Bluff

Manuprāt, The Big Bluff ir tieši tāda grupa, kāda Latvijā jau sen pietrūka – ļoti enerģiska rokmūzikas apvienība, kas apvieno klasiskā roka, blūzroka, folka, rokenrola un daudzu citu žanru ietekmes. Tas viss kopā izklausās ļoti dejiski un melodiski, turklāt iederās visdažādākajos uzstādījumos, sākot ar trakām ballītēm, un beidzot ar mierīgu vakaru, kurā grupas mūzika skan no mājas skaņu sistēmas. Grupas īstais aicinājums ir koncerti – kādreiz šie vīri spēlēja apvienībās Acid Rain un Čehols. Ja vēl patur prātā faktu, ka duets, kas bieži vien uzstājas plašākā sastāvā, par savu mītnes vietu sauc Londonu, ir loģiski, ka viņiem The Great Escape ir jābūt!

 

Neon Saturdays

Kaut gan pati grupa saka, ka tās galvenās ietekmes ir meklējamas elektroniskajā un indie mūzikā, man personīgi jau no pirmā singla Here I Am noklausīšanās ir šķitis, ka viņi tik ļoti atgādina un zināmā mērā arī atdarina Bon Jovi un 30 Seconds To Mars, kā neviens cits Latvijas mūzikas vēsturē. 2012. gadā dibinātā apvienība pa šo laiku ir paspējusi izdot savā vārdā nosauktu debijas albumu, tūrēt visā Baltijā un izveidot arī kaudzīti videoklipu. Iespējams, Neon Saturdays savas stilistikas dēļ varētu būt pagrūti tapt pamanītiem konferences plašajā muzikālajā piedāvājumā, taču nav šaubu, ka The Great Escape pieredze apvienībai noteikti būs svētīga, domājot par nākotni.

 

Triana Park

Būtu muļķīgi noliegt, cik ļoti pēdējo pāris gadu laikā ir progresējuši Triana Park. No grupas, kuru pamatā pazina tikai dēļ solistes Agneses Rakovskas ekscentriskajiem tērpiem un frizūrām, šobrīd viņi ir kļuvuši par ļoti spēcīgu indie popa kolektīvu, kura mūzikā beidzot ir diezgan skaidri saprotams, kādā stilistikā Triana Park sevi redz, un ko vēlas darīt. Koncertos viņi vienmēr ir bijuši ļoti pārliecinoši, un nav ne mazākā pamata domāt, ka savus lielākos trumpjus trio nevarētu parādīt arī Braitonā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!