Bundzinieks Rūdolfs Dankfelds par visu laiku labākajiem sitaminstrumentu meistariem

Raksta attēls - Bundzinieks Rūdolfs Dankfelds par visu laiku labākajiem sitaminstrumentu meistariem Foto no personīgā arhīva

09.07.2016

Rūdolfs Dankfelds ir viens no muzikāli košākajiem jaunās pašmāju bundzinieku paaudzes pārstāvjiem. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedru un Rīgas Doma Kora skolas džeza nodaļu, izglītojies arī ASV, Lielbritānijā, Vācijā un Itālijā, aktīvi piedalās dažādos Latvijas mūziķu projektos un kā savu galveno specializāciju izceļ sesiju bundzinieka darbu.

Mēs savukārt Rūdolfam lūdzām izcelt piecus visu laiku spilgtākos bundziniekus pasaules mūzikas vēsturē, kam viņš piegāja ar lielu nopietnību un rūpību, atbildot ne uzreiz.

1. Earl Palmer

Studijas leģenda. Dzimis Ņūorleānā un uzaudzis ģimenē, kurā visi bija iesaistīti šovbiznesā. Būdams vēl pavisam jauns, viņš vairākas reizes izbraukāja ASV no viena krasta līdz otram kā stepa dejotājs. Pēcāk pievērsās bungām un manā izpratnē ir visas ASV populārās ierakstītās mūzikas nozīmīgākais bundzinieks! Būdams kaislīgs džeza mūzikas fans, tieši viņš bija tas, kurš tā laika svingojošajiem ierakstiem pielika klāt “backbeat” uz “2” un “4” un palīdzēja atrast definīciju jaunam mūzikas žanram – rock‘n’roll. Tas ir DNS kods visai mūsdienu ierakstītajai popmūzikai. Ieteicamie ieraksti: Fats Domino “The Fat Man” (1949), Little Richard “Here’s Little Richard” (1957) un Ike & Tina Turner “River Deep – Mountain High” (1966).

YouTube

2. Stewart Copeland

Grupas “The Police” aizsācējs un neskaitāmu Holivudas filmu saundtreku komponists, piecu pilnmetrāžas operu autors. Tāda kombinācija nav bieži sastopama, bet pats svarīgākais, ka šis ir viens no oriģinālākajiem sitaminstrumentālistiem pēdējo 40 gadu laikā. Kad 1978. gadā iznāca pirmais “The Police” albums, tas bija smagsvara sitiens visam pārējam, kas tajā laikā bija radio rotācijā. Regeja/ska un Tuvo Austrumu ritmi, izcilas dziesmas, punk attieksme un lirika, kas bija par īstām un nozīmīgām mūsu pasaules problēmām un situācijām. Teikšu godīgi – man ļoti, ļoti pietrūkst šādu grupu mūsdienu mūzikas pasaulē… Ieteicamie ieraksti: The Police “Outlandos d’Amour” (1978) un The Police “Synchronicity Concert (Live)” (1983).

YouTube

3. Tony Williams

Leģendārais džeza bundzinieks 17 gadu vecumā pieteica sevi pasaules mūzikas skatuvei kā Miles Davis otrā lielā kvinteta dalībnieks. Jaunas muzikālās valodas ieviesējs ar skaidru vīziju un misiju, bezbailīgs un patiess. Iepazīstot šā ikoniskā bundzinieka muzikālo katalogu, daudz labāk sapratu, kāds mūziķis es vēlos būt pats. Ieteicamie ieraksti: Miles Davis “Seven Steps to Heaven” (1963), Herbie Hancock “Maiden Voyage” (1966) un Miles Davis “Filles de Kilimanjaro” (1968).

YouTube

4. John Bonham

Pateicoties Jimmy Page futūristiskajai vīzijai, producenta prasmēm un intuīcijai, šis ir cilvēks, kura radītā bungu skaņa ierakstīta pasaules mūzikas vēsturē ar zibens lādiņiem. Pirmo reizi redzot un dzirdot “Led Zeppelin” koncerta ierakstu no “Royal Albert Hall” (1970), es nespēju aptvert, ka kaut kas TIK labs vispār ir iespējams! Ieteicamie ieraksti: Led Zeppelin “Led Zeppelin” (1969), Led Zeppelin “Led Zeppelin IV” (1971) un Led Zeppelin “How the West Was Won” (2003, ierakstīts 1972).

YouTube

5. Steve Jordan

Cilvēks, kurš ir milzīgs balsts mūsdienu mūzikas industrijai. Producents, muzikālais režisors, sesiju leģenda un komponists. Šis bundzinieks izstaro savā darbā visu patieso un skaisto, kas saista visus augstāk minētos, leģendāros mūziķus. Staigājoša mūzikas enciklopēdija un nebeidzama inspirācija. Ieteicamie ieraksti: John Mayer Trio “Try!” (2005), “Hail! Hail! Rock‘n’Roll, A tribute to Chuck Berry” (1987) un Keith Richards “Crosseyed Heart” (2015).

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!