“Dod pieci!” himnu šogad radījusi grupa “Sudden Lights” un Gustavo

Raksta attēls - “Dod pieci!” himnu šogad radījusi grupa “Sudden Lights” un Gustavo Publicitātes foto

23.11.2023

“Dod pieci!” oficiālā himna – grupas “Sudden Lights” un Gustavo izpildītā dziesma “Adata un diegs”. Dziesmas simboliskais vēstījums izgaismo šī gada labdarības maratona mērķi – aicināt sabiedrību palīdzēt riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem.

Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai. Par to esam atbildīgi mēs, pieaugušie, uzsver šī gada labdarības maratona “Dod pieci!” rīkotāji. 

Dziesma “Adata un diegs” pieejama šeit!

„Adata un diegs ir kā simbols vēlmei sašūt to, kas saplēsts – vai nu tas ir ielāps uz saplēstām biksēm vai sašūta brūce pēc kautiņa. Tikpat labi tas var būt ielāps mūsu attiecībām vai mentālajai veselībai. Dziesmas vēstījums sanācis gana universāls – mums katram vismaz reizi dzīvē ir šķitis, ka esam lieki, taču jaunības trakumā šīs sajūtas un cilvēcīgi izmisīgā vēlme pēc piederības kaut kam var vest arī neceļos. Par to arī dziesma – par sajūtām, ko reizēm šķiet neiespējami salabot. Mums ar grupu šīs dziesmas ieraksts bija ārkārtīgi īpašs, jo mums bija tas gods vienā studijā strādāt ar Latvijas mūzikas leģendu Gustavo. Viņa pants dziesmai iedeva devu reālisma un iedvesmas,” norāda viens no “Dod pieci!” himnas autoriem, grupas “Sudden Lights” solists Andrejs Reinis Zitmanis.

“Dod pieci!” himnas “Adata un diegs” mūzikas autori ir Andrejs Reinis Zitmanis, Kārlis Matīss Zitmanis, Kārlis Vārtiņš, Mārtiņš Matīss Zemītis, teksta autori – Andrejs Reinis Zitmanis un Gustavo. Studijas producents, mikss – Gatis Zaķis.

 „Starp katru labdarības maratonu “Dod pieci!” ir gads, kura laikā sagatavot auditorijai dažādus pārsteigumus, kas kļuvuši par neatņemamu maratona sastāvdaļu, – viens no tiem ir “Dod pieci!” himna. Priecājos, ka joprojām gados jaunākā Latvijas rokgrupa atrada mirkli savā saspringtākajā darbības gadā un ir sarakstījusi meistarīgu dziesmu, kuru papildina personīgs dvēseles kliedziens no Gustavo, kuru jau sen mums vajadzēja atpakaļ!” tā Latvijas Radio 5 radošais direktors un labdarības maratona Dod pieci!” aizsācējs Latvijā Toms Grēviņš.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!