Festivāla Bildes mūziķu bērni stāsta par mantoto mūzikas mīlestību

Raksta attēls - Festivāla Bildes mūziķu bērni stāsta par mantoto mūzikas mīlestību Attēlā Indris Orubs ar Arti Orubu 1996.gadā. Festivāla Bildes publicitātes foto

20.10.2015 / Aiga Leitholde

Trešdien, 21. oktobrī, klubā Kaļķu vārti notiks festivāla Bildes pirmais koncerts, kurā dziedās mūziķi un viņu bērni. Visi no vecākiem ir mantojuši talantu. Vieni to attīsta tālāk profesionāli, otriem ar mūziku ir cita veida saistība, taču nešaubīgi visiem tā ir sirdslieta.

Rūta Dūduma stāsta:

Mans dzīves ceļš noteikti bija ierakstīts zvaigznēs, jo piedzimu mūziķu ģimenē. Bērnība asociējas ar mammas darbu - mamma bija mūzikas skolotāja, daudz dziedāja. Tam visam es biju blakus - dziedāju mammas vadītajā ansamblī. Arī tagad mana pamatnodarbošanās ir mūzika un pedagoģija. No mammas esmu mantojusi talantu, ko pastāvīgi cenšos attīstīt.

Koncertā esam sagatavojuši rudenīgi spilgtu un krāsainu priekšnesumu kopā ar Orubu ģimeni. Repertuāru izvēlējāmies ar mammu - būs viens sirdij tuvs skaņdarbs, un nedaudz aizmirsts skaņdarbs, ko mamma savulaik izpildīja ar grupu Tukums-3. Uz skatuves redzēsiet trīs daiļas dāmas - mums pievienosies arī Elīna Štrausa, bet Orubu ģimenes vīrieši parūpēsies par vēl nedzirdētu pavadījumu! Būs aizraujoši!

 

Valters Mucenieks atceras:

Par to, ka mūzika bijusi, ir un būs manas dzīves neatņemama sastāvdaļa, man jāsaka paldies gan tētim, gan mammai. Viņu mudināts es sāku mācīties mūzikas skolā. Tieši ar viņu atbalstu es turpināju apgūt mūziku arī brīžos, kad tas šķita par grūtu. Mana tēta sirdslieta vienmēr bijusi mūzika. Tā kā viņam pašam dzīvē nesanāca mācīties mūzikas skolā, viņš vēlējās , lai es izmantoju šo iespēju.

Lai arī šodien neesmu profesionāls mūziķis un savas dienas vadu kultūras pilī Ziemeļblāzma mākslinieciskā vadītāja amatā, es vienmēr būšu priecīgs un no sirds pateicīgs, ka viss, ko esmu sasniedzis, viss, kas ar mani ir noticis, ir bijis, pateicoties mūzikai un vecāku izvēlei ievirzīt mani šajā ceļā! Bilžu koncertā izpildīsim divas dziesmas: Par Meitenēm Aleksandra Čaka vārdiem,  Ziemas Pusnakts Jāņa Sirmbārda vārdiem. Abu dziesmu mūzikas autors ir mans tētis Andris Mucenieks.

Plašāka informācija par pasākumu pieejama šeit. Biļetes uz šo un pārējiem koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!