pieci + viens intervija ar mūziķi Kārli Jostu

Raksta attēls - pieci + viens intervija ar mūziķi Kārli Jostu No privātā arhīva

20.02.2016 / Alise Pabērza

Turpinot tematisko interviju sēriju, uz jautājumu sola tika nosēdināts mūziķis Kārlis Josts. Viņš nepagurstoši spēlē trīs grupās - Momend, The Sound Poets un Laika Suns.

Nesen kā apņēmis par sievu maigās un sentimentālās balss īpašnieci, latviešu mūziķi Alisi Josti, turklāt vēl - Alisei par godu un viņu kāzu dienai izveidojis hiphopa apvienību Rīgas Centrs, izdodot singlu, kas Latvijas mūzikas vidē tika atzinīgi novērtēts. Šobrīd Kāris ar Alisi dzīvojas savā mājīgajā dzīvoklītī, audzina kaķi vārdā Basta, bauda dzīvi un rušinās savā mūzikas radīšanas dārziņā.

Kas ir tas, kas visiem ļoti patīk, bet tev nereāli besī?

Diez vai ir kas tāds, kas ļoti patiktu pilnīgi visiem, un man vienīgajam nepatiktu, bet pirmais, kas nāk prātā ir biezpiens. Vēl man nepatīk ziema, kas daudziem, bet noteikti ne visiem,  ļoti patīk. Vēl man nav saprotama saldu un sāļu ēdienu kombinēšana, piemēram, gaļa ar plūmēm vai brūklenēm, pica ar ananāsiem un tamlīdzīgi.

Kādi ir bijuši tavi absurdākie meli?

Es ne reizi mūžā neesmu melojis.

Kas ir lieta, kurai nav nekādas materiālās vērtības, bet tu to nepārdotu par par miljonu eiro?

Domājot par fiziskām lietām, šķiet, man nav nevienas lietas, pret kuru man būtu tik spēcīgas sentimentālas jūtas, kuras miljons eiro nespētu izkliedēt. Ja runājam par netveramo, es nepārdotu neko no tā, kas mani veido un ir padarījis tādu, kāds šobrīd esmu. Bet vispār man nepatīk šis jautājums.

Ko tu teiktu savai 17 gadīgajai versijai, ja šodien to satiktu uz ielas?

Viss būs labi, tikai vairāk klausi savai iekšējai sajūtai nevis tam, ko citi saka.

Un neuztraucies, bārda sāks augt.

Kas ir smieklīgākais/drausmīgākais darbs, kuru tu esi strādājis?

Man šķita drausmīgi strādāt telemārketingā. Tur nebija pilnīgi nekā smieklīga. Vēl es reiz vienu dienu svēru kaut kādu eko veļas pulveri un bēru to no 20 kg maisiem mazās kastītēs - karstā vasarā, piesvīdušā, nekondicionētā kambūzī. Tas bija diezgan sarežģīti un ne visai forši, arī ne visai smieklīgi.

Un šādu jautājumu iepriekšējā reizē uzdeva Marija Broča, The Coconuts galvenās balss īpašniece

Kas ir pirmā lieta, par kuru tu parasti domā no rīta pieceļoties? Kapēc?

Pamostoties parasti domāju, kas attiecīgajā dienā mani sagaida vai ir jādara. Tāpēc, ka sākusies jauna diena.

Kārlis uzdod jautājumu nākamajam pieci + viens rubrikas viesiem: Ko tu izvēlētos - zaudēt visas esošās atmiņas vai arī zaudēt spēju radīt jaunas?

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!