Ielu mūzika, roks un brīvība. Reiņa Jaunā un Artūra Veinberga albuma Draugu orķestris apskats

Raksta attēls - Ielu mūzika, roks un brīvība. Reiņa Jaunā un Artūra Veinberga albuma Draugu orķestris apskats

08.06.2015 / Antra Bērtule

Draugu orķestris ir jauno mūziķu Reiņa Jaunā (ģitāra/vokāls) un Artūra Veinberga (perkusijas) 12 dziesmu kompozīciju kopdarbs ar visai plašu instrumentu lietojumu un krāsainiem pasaules mūzikas aranžējumiem.

Draugu vidū ir arī īpatnējā persiešu instrumenta santuri spēlētājs Harijs Vagrants, flautiste Ieva Supjeva, mūziķis Dzintars Briedis, kurš pats ir uzkonstruējis īpatnēju instrumentu slīdskani (skan arī latviešu grupas Nepieradinātais Folka orķestris dziesmās), kā arī Ēriks Dobrišins (basģitāra) un Krists Kazaks (trombons).

Mūziķi, izrādās, ir draugi arī dzīvē. Lai arī kā grupa noformējās salīdzinoši nesen, jau šobrīd Draugi ir paguvuši saķīmiķot kopā dažādas ģitāras skaņas no rokmūzikas un underground pasaules, liekot kopā ar savdabīgiem, austrumnieciskiem motīviem, kādi ir raksturīgi Vidējo Austrumu (Irāka, Irāna, Turcija) tautas mūzikai.

Iespējams, nekur citur pēdējo gadu latviešu mūzikā nedzirdēsiet stīgu instrumentu santuri. Pasaules mūzikā to spēlē jau vairāk kā 1000 gadus, un arī mūsdienās santuri brīnišķīgi piestāv kolorītai ielu mūzikas videi, kurai raksturīgs dzīves ritms ārpus ikdienas "kastītēm". Harijs Vagrants šo instrumentu ir spēlējis dažādās Eiropas valstīs, uzsūcot kosmopolītiskās noskaņas un tās atklājot arī Draugu orķestrī.

Draugu orķestris ir pietiekami dažāds, lai tajā ko savu atrastu gan indie mūzikas vai pat Dave Matthews Band cienītāji, gan melomāni, kuriem ir tuva pasaules mūzika, jazz fusion vai mūsdienu āfrikāņu ritmi. Zīmīgi, ka katrs no iesaistītajiem mūziķiem, šķiet, nopietni aizrāvies katrs ar savu instrumentu, un šo nopietno attieksmi var nolasīt rūpīgajā mūziķu saspēlē grupas mikrokosmosā.

Šo albumu noteikti iesakām jebkuram, kuram ir tuva festivāla Laba Daba hipijiskā noskaņa un matos jūtams vasaras vējš.

Nepalaid garām grupas koncertus šovasar festivālā Give and Get, bet par citiem koncertiem informāciju atradīsi šeit.

 

Iesakām arī:

Light in Babylon - Hinech Yafa

 

Santuri Safari Djs - DUOADOA

 

Dhafer Youssef - 39th Gülay

 

 

Patika raksts? Seko mums Facebook, Twitter un Instagram !

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!