20 latviešu mūziķu dziesmu kaverversijas, kuras veidojuši citi pašmāju mūziķi

Raksta attēls - 20 latviešu mūziķu dziesmu kaverversijas, kuras veidojuši citi pašmāju mūziķi Fotokolāža

23.04.2017 / Aiga Leitholde

Labi zināmas dziesmas jaunās skaņās.

Izveidot savu versiju cita autora dziesmai ir daudz sarežģītāk nekā tas sākumā šķiet - būs nepieciešamas muzikālās zināšanas un sava attieksme. Vēl jo vairāk, ja tā ir klausītājiem labi zināma dziesma - tu uzprasies uz salīdzināšanu un vērtēšanu. Kaverversija dod iespēju piedzīvot sen radītai dziesmai jaunu elpu, bet jaunajam izpildītājam - pievērst publikas uzmanību,savukārt  savu vārdu jau iemantojuši mūziķi, radot kaverversiju, atdod godu saviem iedvesmotājiem vai arī vienkārši uzspēlēt savam priekam.

Mans lielais rakstāmgalds

Latvijas andergrounda leģendu "Baložu Pilni pagalmi" dziesmu "Mans lielais rakstāmgalds" 2006. gadā savā versijā iedziedāja grupa "Mofo".

Kamēr es tevi mīlēju

Pēc mūzikas straumēšanas servisa Deezer un mobilā operatora Bites iniciatīvas 2014. gadā populāri Latvijas mūziķi viedoja savas versijas grupas "Pērkons" dziesmām. "Rīgas Modes" izvēlējās dziesmu "Kamēr es tevi mīlēju".

Pie baltas lapas

"Čipsis un Dullais" iedziedājuši absolūto "Pērkons" klasiku - dziesmu "Pie baltas lapas".

Kam pieder šīs actiņas

"Dzelzs vilks" nerātni un dejojami ananžējuši "Pērkons" dziesmu "Kam pieder šīs actiņas".

Labu vakar

Par "Pērkons" dziesmas "Labu vakar" instrumentālo versiju parūpējušies čellisti "Melo-M". Viņi projekta "50 čellu orķestis" ietvaros izveidojuši jaunas versijas arī citām populārām latviešu dziesmām.

Neatvadīsimies

"Pērkons" dziesma "Neatvadīsimies" Kārļa Kazāka smeldzīgā, romantiskā versijā.

Bize Ar Tevi Kopā

Trio "Saldais", ko veido aktrises Zane Dombrovska, Ērika Eglija un Dita Lūriņa, izpilda "Līvu" dziesmas "Bize" un "Ar Tevi kopā" ļoti sievišķīgā versijā. Aranžējuma autori: Zane Dombrovska un Džulians.

Tici vai nē

Iedvesmojušies no mūziķu apvienības "Postmodern Jukebox", ansamblis "Vintāža" radīja dejojamu versiju vienai no zināmākajām Kārļa Būmeistera dziesmām "Tici vai nē".

Plaukstas lieluma pavasaris

Ģitārista Riharda Lībieša versija par "Prāta vētras" singlu "Plaukstas lieluma pavasaris" atrodama šogad izdotajā izlasē "Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra". Dziesmas oriģinālversija meklējama Prātinieku 2003. gada albumā "dienās kad lidlauks pārāk tāls".

Mans Zirgs

2014. gadā tika izdota izlase "Brāļi un māsas", kurā dziesminieka Māra Šverna dziesmas bija iedziedājuši dažādi izpildītāji.  Dziesmu "Mans Zirgs" svinīgi izpildīja koris "Juventus".

Papu, saki mammai pats

Noras Bumbieres un Ojāra Grīnberga duetu "Papu, saki mammai pats" meistarīgi aranžēja vokālā grupa "Cosmos".

Meitenei kafejnīcā

Viļņa Krieviņa un Austras Skujiņas romantiskā dziesma "Meitenei kafejnīcā" zināma no grupas "Remix" un Igo repertuāra. Instrumentālo versiju dziesmai izveidojis ģitārists Mārcis Auziņš.

Miedziņš sēdi, miedziņš gaida

Imanta Kalniņa un Rūdolfa Blaumaņa šupuļdziesmu "Miedziņš sēdi, miedziņš gaida"  Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīšana mūsdienu interpertācijā. Dziemu atceramies no savuklaik populārā bērnu raidījuma "Miedziņš nāk".

Dziesma par krāniņiem

"Dziesma par krāniņiem" ir dziesminieka Imanta Dakša viena no populārākajām dziesmām, kuru albumā "Lelle" savā versijā iedziedājis arī Dons.

Versiju vulkāns

"Versiju vulkāns" ir dziesma no latviešu andergrounda grupas "V.I.P." repertuāra, kas savu otro elpu ieguva, pateicoties grupai "Indygo".

Veltījums mīlestībai

Skaistā Mārtiņa Brauna un Māras Zālītes dziesma "Veltījums mīlestībai" ir aranžēta un dziedāta dažādās versijās - Shipsea versija ir vissavdabīgākā.

Sprīdītis (Piena Ceļš)

Savu, pieaugušo un necenzēto versiju par Imanta Kalniņa un Māras Zālītes dziesmu "Piena ceļš", zināmu no kinofilmas "Sprīdīts", izveidojusi panku banda "PND". Šī dziesmas versija vārda tiešākajā nozīmē ir leģendāra!

Balāde / Qui Est le Fou

Valta Pūces un Pētera Brūvera dziesmu "Balāde" atceramies no Dailes teātra izrādes "Šveika jaunās dēkas". Dziesmas jauno, grupas "DaGamba" veidoto versiju  "Qui Est le Fou" franču valodā iedziedājusi Lara Bellerose.

Fetišists

2011. gadā grupa "Satellites LV" izdeva singla platīti "Blanka Augstāk! (Jauns Rekords)".  Singla B pusē bija "Satellites LV" versija par andergrounda grupas "Auroras" dziesmu "Fetišists".

Debesis iekrita tevī

Mūsdienās, youtube laikmetā, kaverversija tiek veidota konkrētam instrumentam. 2016. gada lielāko hitu "Debesis iekrita tevī" aranžējis grupas "Neon Saturday" bundzinieks Linards Lagzdiņš.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!