Aleksandra sveic Latviju dzimšanas dienā ar jaunu “Tumša nakte, zaļa zāle” versiju

Raksta attēls -  Aleksandra sveic Latviju dzimšanas dienā ar jaunu “Tumša nakte, zaļa zāle” versiju Publicitātes foto

18.11.2020

Tieši Latvijas dzimšanas dienā pie klausītājiem ceļu sāk jauna tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” interpretācija. Tās autori un izpildītāji ir jaunie mūziķi Aleksandra Špicberga, Elvis Lintiņš, Dagnis Roziņš, Ivars Dauksts un Reinis Zariņš.

“Sveikt Latviju svētkos ir izvērtusies skaista tradīcija, kas stiprina arī mūs pašus. Mēs negribējām, lai šis gads būtu izņēmums. Tumsa un neziņa, kas valda pasaulē, nevar likt apklust dziesmai. Gluži otrādi – katram ir jādod sava artava, lai tumsu uzveiktu. Neļaut “koklei apklust”, nepieļaut cilvēkiem ieslīgt bailēs, bezcerībā, bet stāties pretī tumsai – tā ir mākslinieka misija, kuru skaidri iezīmējis Rainis savā, pirmā pasaules kara laikā tapušajā, lugā “Spēlēju dancoju”. Mums atliek tai sekot”, saka ieraksta producente Māra Špicberga.

Radošās grupas iecerēs ir veidot arī dziesmas videostāstu, tomēr tika nolemts, ka dziesmai ir jāuzsāk savs ceļš pie klausītājiem audio versijā. Klausītāju dziesmas noskaņā pavada mākoņu spēles virs Burtnieku ezera.

Audio celiņi ierakstīti studijā SHINE RECORDS. Ierakstu masterējis Sergejs Laletins. Skaistais un maģiskais balss skanējums ir ierakstīts Bruknas baznīcas neparastajā akustikā.

Tumša nakte, zaļa zāleir trešā dziesma mūziķu apvienības radītajā tautasdziesmu oriģinālapdaru ciklā. Klausītāju vērtējumam jau nodotas pirmās cikla dziesmas:“Lietiņš līti nemācēja” un “Dieviņš bija, Dievs palika”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!