Ar debijas singlu “Atsperos” sevi piesaka jaunā mūziķe Amanda Lapa

Raksta attēls - Ar debijas singlu “Atsperos” sevi piesaka jaunā mūziķe Amanda Lapa Publicitātes foto

07.02.2022

Klajā tiek laists jaunās mūziķes Amandas Lapas un Arņa Slobožaņina (Dabasu Durovys) kopdarbs "Atsperos".

 "Dziesma ir par klusumu, kas var pateikt visu vai nepateikt neko. Klusumu ir jāmāk iemācīties, lai palīdzētu emociju uzplūdu neizvērst par mežonīgu skaļumu. Es iepriekš vienmēr izteicu visu, ko domāju, tomēr tas ne vienmēr bija pats labākais lēmums.”

Amanda Lapa ir meiteņu grupas “Piparmētra” kādreizējā ģitāriste. Autore stāsta: “Lai arī grupa šobrīd nav aktīva, tam ir spožā puse - sāku dziedāt un iemīlēt savu balsi, kas agrāk man neizdevās. Sāku veidot savu plānu kā strādāt vienai pašai ar sevi un manis radītajām dziesmām. Rezultātā radās dziesma, kuru tagad nododu klausītāju vērtējumam. Šī dziesma atnāca pie manis pagājušajā gadā, sadarbojoties ar lielisku draugu un vārdu autoru Kristeru Rudzīti (“Sub Scriptum”). Tikai tagad pienāca īstais brīdis un iedvesma dziesmas pabeigšanai.”

Dziesmas aranžiju un producēšanu veidoja pati mūziķe. Ieraksts tapis mājas studijā Daugavpilī, kur vienas nakts laikā tapa viss dziesmas skanējums. Amanda ierakstā iespēlējusi lielāko daļu instrumentu. Dziesmas ieraksts bija domāts tikai kā demo versija, tomēr tika izlemts, ka šis būs vismīļākais variants un neviens viņas “sajūtu” vairs nepārspēlēšot.

 “Savām rokām lipināta un kopā ar savu draugu Arni iedziedāta, kurš izdzirdot manu ierakstu, pieteicās duetam,” par dziesmu stāsta mūziķe.

Ierakstā piedalās Amanda Lapa (balss, bungas, bass, taustiņi, ģitāra), Arnis Slobožaņins (balss), Ojārs Tūmiņš (trompete). Dziesmas skaņas apstrādi veica Armands Treilihs. Foto apstrādi veica Līga Vaidere. Video klipu veidoja Viola Lapa.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!