Bandmaster un Tehnikuma singli, kā arī hedlainere Aminata. Nedēļas aktualitāšu TOP 5

Raksta attēls - Bandmaster un Tehnikuma singli, kā arī hedlainere Aminata. Nedēļas aktualitāšu TOP 5

05.06.2015 / Parmuziku.lv

Svarīgākie notikumi pēdējās nedēļas laikā Latvijas mūzikā.

Aminata hedlainos lielāko festivālu Lietuvā

Kopā ar leģendārajiem amerikāņu reperiem Mobb Deep, mūsu pašu Eirovīzijas sensācija Aminata būs hedlainere lielākajā festivālā Lietuvā Galapagai, kas notiks 24. un 25. jūlijā salā Zarasai ezera vidū, aptuveni 20 kilometrus no Daugavpils. Festivālā mūsu dziedātāja uzstāsies ar sava debijas albuma Inner Voice programmu. Jāatzīmē, ka Galapagai muzicēs arī divas citas grupas no Latvijas – Laime pilnīga un Triana Park.

 

Vai jau dzirdēji jaunākās Latvijas supergrupas debijas singlu?

Apvienojoties kādreizējiem The Mundane un Mala dalībniekiemm Dagnim Neilandam un Kristapam Dubļānam, ir dzimis projekts Tehnikums. Vakar tika publicēts tā pirmais singls Līdz malai un to pavadošais video. Kvalitāte jūtama it visā no pirmās sekundes līdz pēdējai, tāpēc ir skaidrs – Tehnikuma debija ir ļoti spilgts notikums, un mēs jau tagad gaidām septembri, kad iznākšot dueta debijas albums.

 

Viņas pievienošanās grupai Bandmaster rada „latviešu Royksopp”

Skarbākā dāma pašmāju repā Viņa ir pievienojusies DJ Rudd un Andra Ansona projektam Bandmaster, kas nu laidis klajā arī savu pirmo oficiālo singlu Give Me A Tease. Elektroniķi jau pērn bija publicējuši promo skaņdarbu Who’s The Boss, ko klajā laida Dirty Deal Audio, kā arī vairākas citas dziesmas un remiksus, taču līdz ar Viņas pievienošanu mainījies kolektīva skanējums, kas nu patiešām atgādina mūsu valsts atbildi norvēģiem Royksopp.

 

Kremerata Baltica pirmais koncerts jau šovakar

No 5. līdz 8. jūnijam vairākās Latvijas pilsētās divpadsmito reizi notiks Gidona Krēmera dibinātais festivāls Kremerata Baltica. Trīs koncerti, tostarp šovakar 19.30 paredzētais Atklāšanas koncerts, notiks koncertzālē Cēsis, bet pa vienam risināsies Siguldas Baltajā flīģelī un Rīgas Lielajā Ģildē.

 

 

Sākas Rīgas Operas festivāls

No 5. līdz 18. jūnijam svētki visiem opermūzikas mīļotājiem Latvijā – Latvijas Nacionālajā operā notiks Rīgas Operas festivāls. Šis ir pirmais gads, kad festivāls veltīts tikai viena komponista daiļradei – šo godu izpelnījies itāļu verisma meistars Džakomo Pučīni. Atgādināsim, ka Rīgas Operas festivāla Galā koncerts ir viens no 5 notikumiem, ko noteikti vajadzētu apmeklēt šajā nedēļas nogalē.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!