Čirkainie basisti nāk. Lietuvieši Garbanotas Bosistas šodien Rīgā prezentē albumu

Raksta attēls - Čirkainie basisti nāk. Lietuvieši Garbanotas Bosistas šodien Rīgā prezentē albumu Foto: Publicitātes foto

28.05.2015 / Normunds Vucāns

Šovakar, 28. maijā, ar koncertu klubā Piens savu albumu Above Us prezentēs viena no kvalitatīvākajām jaunajām Lietuvas grupām Garbanotas Bosistas.

Garbanotas Bosistas, kas lietuviešu valodā nozīmē Sprogainais basists, spēlē psihodēlisku rokmūziku, kurā ļoti jūtama 60. gadu estētika un iedvesma.  

“Albuma ierakstīšana ir gan jautrība, gan realitātes apjausma. Šis process līdzinās krāsojamās grāmatas iekrāsošanai - tur nav nekāda teksta, bet, izvēloties flomāsteru krāsas, iespējams veidot stāstu. Vienu tādu grāmatu nupat esam aizpildījuši. Tagad ir laiks palēnām radīt jaunas figūras un izvēlēties jaunas krāsas,” savas sajūtas pauž grupas ģitārists Mantas.

Garbanotas Bosistas lieliski reprezentē to, kāda ir mūsdienu mūzika Lietuvā. Iepazīstinot klausītājus ar jauno albumu, grupa sasniegusi arī jaunu pieturas punktu savā muzikālajā ceļā – saglabājot līdzšinējo pozitīvo enerģiju, viņu īpašais skanējums šajā albumā papildināts ar svaigām sintezatora skaņām un interesantiem efektiem.

Grupas sastāvā muzicē brāļi Mantas un Šarūnas Joneikis, bundzinieks Jonas Narbutas un basists Kipras Pugačiukas, kura mati, pretēji tam, ko grupas nosaukums vēsta, ir taisni, nevis sprogaini.

Pēc pārpildītiedm albuma prezentācijas koncertiem Lietuvā, Garbanotas Bosistas devās koncertturnejā Lielbritānijā, kur viņi kļuva par pirmo lietuviešu grupu, kas spēlējuši festivālā The Great Escape. Lielbritānijā aizvadītas arī divas Sofar Sounds sesijas, kā arī nospēlēts koncerts Londonā un notikusi uzstāšanās Liverpool Sound City festivālā.

Albuma prezentācijas tūre noslēgsies tepat Baltijā – 28. maijā gaidāms koncerts Rīgā, klubā Piens, bet 29. maijā Tallinā, klubā Sinilind.

Kopš grupas dibināšanas 2008. gadā tā uzstājusies arī TEDx konferencē Vroklavā, Polijā, Lietuvas dienās Kopenhāgenā, Dānijā, un MENT festivālā Ļubļanā, Slovēnijā. Latvijā Garbanotas Bosistas ir viesojušies jau vairākkārt, tostarp Positivus festivālā, kur viesosies arī šogad.

Ar citiem interesantiem mūziķiem no Lietuvas iepazīsties šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!