DJ apvienība SKRAPNESHI laiž klajā pirmo singlu “Celiņi uz platēm”

Raksta attēls - DJ apvienība SKRAPNESHI laiž klajā pirmo singlu “Celiņi uz platēm”

24.05.2021

SKRAPNESHI, kurā apvienojušies dīdžeji Monsta un PM2THEAM, izdevuši turntablism stilā veidotu skaņdarbu - Celiņi uz platēm.

Turntablism centrā ir plašu atskaņotājs kā mūzikas instruments,” stāsta PM2THEAM. “Visbiežāk mūsu instruments dzirdams kā mazs fragments kādā hip hop dziesmā. Vēlamies to izcelt priekšplānā. Veidot dziesmu, balstoties tikai uz skrečošanas paņēmieniem un dažādiem jau gataviem ierakstiem. Tas īstenībā nav nekas jauns, tikai mazāk aptverts un dzirdēts.“

Jaunā dziesma “Celiņi uz platēm” ir pirmais SKRAPNESHI veikums un tajā dzirdami fragmenti gan no Latvijas hip hopa, gan vecajām apmācību platēm, kā arī pašu radīti sampli. “Ejot tradicionālo hip hopa kultūras ceļu, gribējām radīt skaņdarbu par savu ikdienas darbu, ko ieguldām apgūstot savu instrumentu - plašu atskaņotāju. Tā kā paņēmieni ir ļoti daudz un tie jāprot izpildīt precīzi, tas prasa laiku un pašdisciplīnu, tomēr, kā dzirdams arī pašā dziesmā - mums šis process nekad neapnīk.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!