Dziedātāja Inese Bērziņa izdod albumu “Sējējs”

Raksta attēls - Dziedātāja Inese Bērziņa izdod albumu “Sējējs” Publicitātes foto

04.04.2023

Dziedātāja Inese Bērziņa izdod EP jeb minialbumu ar četrām dziesmām latviešu valodā. Dziesmās par pamatu tiek izmantoti latviešu dzejnieku – Imanta Ziedoņa un Elīnas Zālītes – dzeja, ievīstot tos džeza, blūza un pasaules mūzikas aranžijās.

“Sējējs” albumā ir četras dziesmas – par tituldziesmu, pēc kuras arī nodēvēts albums, izvēlēta dziesma “Sējējs”, kuras pamatā ir latviešu dzejnieces un rakstnieces Elīnas Zālītes dzejolis. “Dziesma ir par sava talanta izmantošanu un dalīšanos ar citiem. Tā arī jūtos par šo albumu – ir pienācis laiks palaist pasaulē dziesmas un mūziku, kas ilgi tapušas kopā ar maniem grupas biedriem. Albumu raksturo pieturas punkti – melanholija, trauslums, un pavasara stāsts,” stāsta grupas vokāliste Inese Bērziņa. 

Otrā no albuma dziesmām ir “Traucamies” ar Annemarijas Ščegoļevas vārdiem, trešā dziesma “Tu biji aizņemts” ar Ineses Bērziņas vārdiem, savukārt albuma noslēdzošā dziesma ir “Āfrika Ziedonī” ar dzejnieka Imanta Ziedoņa dzeju. Albumu var noklausīties visās populārākajās straumēšanās vietnēs. 

 

Albuma ierakstīšanā piedalījās vairāki mūziķi – bundzinieks Artūrs Straumanis, tubists Eduards Lipāns un multininstrumentālists Miķelis Vanags, basists Aigars Reiters un vokāliste Kristīne Cīrule. Ieraksta pēcapstrādi veica Mārtiņš Krastiņš.

Vokāliste Inese Bērziņa lielu daļu savas daiļrades veltījusi oriģinālmūzikai, ko komponē pati vai kopā ar laikabiedriem. Savas zināšanas un prasmes džeza dziedāšanā Inese ir ieguvusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, studējot pie džeza dziedātājas un vokālās pedagoģes Ingas Bērziņas, pilnveidojusi pieredzi dažādos festivālos un meistarklasēs ("Saulkrasti Jazz", "Aile Jazz", "Rīgas Ritmi", "Umbria Jazz", "Nomme Jazz" u.c.), kā arī apguvusi Streļņikova elpošanas tehniku pie Tatjanas Koroļovas. Pazīstama kā dažādu muzikālo apvienību dalībniece, tajā skaitā "The Coco'nuts", "Ineses Bērziņas Quartet", "No Rain Today", "Random Fish Duet", RTU bigbends, "Innocent Friends", "The Quinters", "De Temps", "Pulsa effekts" (Ritma Svētku koncertprogrammā), "Vētras saites" (pirmajā albumā), "Alerusjon" (albuma ierakstā) un "Sky Eye, Yeah Baby".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!