Grupa "bet bet" izsludina jubilejas koncertsēriju

Raksta attēls - Grupa "bet bet" izsludina jubilejas koncertsēriju Foto: Agris Semēvics

15.02.2016 / Parmuziku.lv

Grupa “bet bet” ir dibināta 1991. gadā un šogad atzīmēs jau 25. pastāvēšanas gadadienu. Jubilejas koncertu sērijas ietvaros vēl ir plānots uzstāties Vecvārkavā, Rožupē, Madlienā, Piltenē, Alsungā, Staburagā, Lubānā un citur.

Savu ceturtdaļgadsimta jubileju grupa nolēmusi atzīmēt mazliet neierastā veidā, proti, uzstājoties tādās Latvijas vietās, uz kurām pazīstami latviešu izpildītāji brauc ļoti reti, vai arī vietās, kur šo garo gadu laikā grupa nekad nav uzstājusies. Viena no tādām vietām ir Siguldas novada Allažu tautas nams, kur 5. martā notiks jubilejai veltīto koncertu sērijas atklāšanas koncerts. Šī vieta nav izvēlēta nejauši.

Stāsta viens no grupas dibinātājiem Guntars Račs: “Allaži ir manas bērnības vieta. Šeit pavadīju gandrīz visus savus skolas vasaru brīvlaikus. Katru gadu, vismaz 3 mēnešus, jo tieši tur dzīvoja mana tēva māsa ar ģimeni. Allažos iemācījos slaukt un ganīt govis. Un, protams, vēl daudz ko vairāk. Tur pirmo reizi biju uz īstām dejām, kas notika tieši Allažu tautas namā. Ar mopēdu esmu apbraukājis visu apkārtni un makšķerējis katrā dīķī un upītē. Man bija svarīgi te atgriezties un satikt cilvēkus, kurus neesmu saticis vairāk nekā 30 gadus. Vienlaicīgi ar “bet bet” jubilejas koncertu, šī būs arī neliela, manas grāmatas “Laikam laika nav” prezentācija, jo grāmatā ir arī pārītis dzejoļu, kas sarakstīti Allažos. Vietu tur nav daudz, bet tieši tāpēc, tas solās būt īpašs koncerts gan man, gan, cerams, arī klausītājiem.”

Zigfrīds Muktupāvels: “Mēs esam uzstājušies visās lielākajās Latvijas pilsētās un lielākajās zālēs, un arī tagad varētu uzstāties. Taču mums pašiem tas vairs nešķiet interesanti. Tāpēc radās šī doma braukt tur, kur vēl neesam bijuši. Bez īpaši lielas nojausmas kā tur ir, un kas mūs tur sagaida.”

Koncertos grupa izpildīs savu “zelta repertuāru”, kā arī dziesmas no grupas jaunākā albuma “Vasara nebeigsies nekad”, kurš nāca klajā pērnajā rudenī.

Kopš grupas dibināšanas laika, grupā nemainīgi muzicē dziedātājs un dziesmu autors Zigfrīds Muktupāvels, bundzinieks un dziesmu autors Guntars Račs, kā arī ģitārists Uģis Tirzītis. 2006. gadā, nomainot basģitāristu Aivi Kalvānu, grupā pastāvīgu basģitārista vietu ieņēmis Andris Alviķis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!