Grupa "Iļģi” aicina uz Ziemas saulgriežu koncertiem un iepazīstina ar singlu "Vilks"

Raksta attēls - Grupa "Iļģi” aicina uz Ziemas saulgriežu koncertiem un iepazīstina ar singlu "Vilks" Publicitātes foto

15.12.2016 / Parmuziku.lv

Kaut arī ārā trūkst Ziemassvētkiem tik raksturīgā baltuma, lai sagādātu klausītājiem gaišu svētku sajūtu, grupa „Iļģi” aicina uz tradicionālajiem ziemas saulgriežu koncertiem, kas jau vairāk nekā 10 gadus pulcē gan „Iļģu” daiļrades mīļotājus, gan tos, kam tuvas latviešu gadskārtu tradīcijas.

Grupa „Iļģi” savā ilgajā muzicēšanas laikā pierādījusi – tradicionālā mūzika var būt sena un mūsdienīga vienlaikus. Tā saplūst ar citiem mūzikas žanriem, mainās skanējumā, tomēr savā kodolā un dziļākajā būtībā saglabā ko dziļi latvisku un trauslu.

Šogad koncertiem sagatavotas īpašas programmas – tajās skanēs arī jaunās kompozīcijas no decembrī gaidāmā Iļģu albuma „Tur kur mīti” un klausītāju jau iemīļotas dziesmas.

Svētdien, 18. decembrī grupa „Iļģi” atgriežas vietā, kur savulaik tā radusies kā folkloras ansamblis - kultūras centrā „Iļģuciems”! Plkst. 14.00 un 18.00 īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem uz koncertprogrammu „Vilks un kaza”, kurā būs iespēja arī izdancoties Rīgas Danču kluba vadībā un iet rotaļās kopā ar Zoju Heimrāti.

Tā kā pēc astronomiskā kalendāra šogad ziemas saulgrieži iestājas dienvidū, nu jau par tradīciju kļuvušais „Iļģu” Ziemas saulgriežu nakts koncerts notiks vēlā vakarā – trešdien, 21. decembrī pulksten 21.00 Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā Kaļķu ielā 1.

Pirms vēl jaunais albums „Tur kur mīti” nonācis pie interesentiem, piedāvājam noklausīties singlu „Vilks”, par ko Ilga Reizniece stāsta: „Decembris senajiem latviešiem bijis Vilka mēnesis. Arī lielā daļā Ziemassvētku rotaļu galvenie tēli ir Vilks un Kaza jeb Tumsa un Gaisma. Pirms sākas jauns gaismas gads, ir jāpieņem un jāizdzīvo tumsa... Ja nebūtu tumsas, nebūtu iespējams sajust gaismas atgriešanos – ceļu uz vasaras saulgriežiem”.

Biļetes uz koncertiem „Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!