Grupa "Irving Ark" laiž klajā debijas EP "Magnēts"

Raksta attēls - Grupa "Irving Ark" laiž klajā debijas EP "Magnēts" Foto: Rihards Gēcis

21.07.2016 / Parmuziku.lv

"Irving Ark" ir viens no aktuālākajiem jaunajiem pašmāju indie mūzikas sastāviem, ko ar interesi novērtējuši vairāki pašmāju mūzikas kritiķi, laiž klajā debijas EP "Magnēts".

 Lielākais Baltijas mūzikas festivāls Positivus "Irving Ark” raksturo sekojoši: "Melanholija, kas ietērpta ģitāru skanējumā, ticības gaišums, kas skan gan vokālista balsī, gan trauslajās taustiņu partijās – "Irving Ark” pagājušogad uz Latvijas indie rock skatuves tika pieteikta kā tiešām uzmanības vērts svaigums, un joprojām uz to attiecīgā žanra cienītāji, tostarp mūzikas kritiķi liek lielas cerības"

 

“Irving Ark” debijas EP “Magnēts” ierakstā izteikti jūtama mūsdienu mūzikas elpa, brīžam ieskanoties "The National” skaudrajiem dziesmu tembriem, "Foals” stindzinoši trāpīgajiem ģitāru signāliem, "The XX" askētiskajam dziļumam, kā arī "Arcade Fire” cienīgiem līdzi dziedamiem piedziedājumiem ar trīsas raisošām kulminācijām. Tas viss kopā radījis oriģinālu, līdz šim nebijušu skanējumu, turklāt latviešu valodā, padarot “Irving Ark” par unikālu parādību Latvijas mūzikas vidē.

 

 

"Magnētu” instinktīvi gribas raksturot ar vārdiem "gaišās skumjas” – gan mūzika, gan vārdi organiski savienojas vienotā stīgā, kas neatstāj vienaldzīgu  un neviļus ierauj pārdomās par to, ka aiz katra grūta, tumša brīža, pieliekot pūles, seko rītausma un jauna diena.

 

Mini albums "Magnēts” ir bijis gadu ilgs intensīvs radošais process, par kura gala rezultātu “Irving Ark” ir patiesi gandarīti. Taču, kā atzīst grupas puiši, tieši dzīvo koncertu pieredze un satikšanās ar klausītājiem ir pašiem mūziķiem vistuvākā.

 

Albuma vizuālā noformējuma izveidei tika piesaistīti divi lieliski pašmāju grafiskie dizaineri. Par albuma kopējo vizualizāciju atbildīgs ir Aigars Mamis ("Overpriced”), savukārt "Irving Ark” logo izstrāde tika uzticēta Miķelim Baštikam ("Asketic”).

 

Pilnā apmjomā Irving Ark EP “Magnēts” pieejams Spotify, iTunes, Deezer un citās mūzikas straumēšanas vietnēs.

 

 

 

Pirms aptuveni diviem gadiem aizsākās savstarpēja sarakste un muzikālo domu apmaiņa starp Kristapu Tālbergu un Mārci Jukumsonu-Jukumnieku, kurš tobrīd studēja mūziku Londonā. Šīs komunikācijas rezultātā tapa "Irving Ark" kodols, kam organiski pievienojās pārējie grupas dalībnieki - Kaspars Niklasons, Krišjānis Bremšs un Sandris Šīrants.

 

Pagājušajā gadā "Irving Ark” kopā ar producentu Kristoferu Harisu (Lielbritānija) sāka darbu pie debijas EP ierakstu studijā Rīgā. Kristofers Haris ir piedalījies "Bear’s Den", "Matthew &amp", "The Atlas", "Smoke Fairies" un citu "Communion Records” albumu tapšanā.  Jaunais britu producents 2015. gadā ar grupas "Bear’s Den" albumu "Islands” tika nominēts prestižajai "The Ivors" mūzikas balvai Lielbritānijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!