Grupa “Kristine Praulina & The Soulful Crew” izdod singlu “Mountains”

Raksta attēls -  Grupa “Kristine Praulina & The Soulful Crew” izdod singlu “Mountains” Publicitātes foto

23.04.2020

Grupa “Kristine Praulina & The Soulful Crew” sadarbībā arī Rīgas Gospelkori izdod singlu "Mountains" un dziesmas video, kas ir pirmais priekšvēstnesis grupas gaidāmajam pilnmetrāžas albumam. Dziesmu no šodienas ir iespējams dzirdēt populārākajos straumēšanas servisos.

2018. gada Kristīne Prauliņa realizēja sapni par savu grupu – dzima “Kristine Praulina & The Soulful Crew”, kuras sastāvā darbojas pianists Toms Mikāls, ģitārists Jānis Kalniņš, basģitārists Valters Sprūdžs un bundzinieks Kaspars Kurdeko, ar kuriem kopā Kristīne izpilda savus un citu grupas biedru sarakstītus skaņdarbus. Tuvākajās dienās dziesma būs dzirdama populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

 “Mountains” ir pirmais skaņdarbs no tuvākajā laikā gaidāmā albuma, ar kuru Kristīne dalās plašākai publikai. Dziesma “Mountains” jeb “Kalni” stāsta par gaismas meklējumiem tumsas laikā, par ticības spēku un skaisto, kas dzimst pateicības pilnā sirdī. Kristīne par dziesmu saka: “Vēlos, lai tā ir kā iedrošinājums šajā savdabīgajā vēstures posmā - apstāties un sadzirdēt savu iekšējo klusumu, savu un Dieva balsi. Tieši šī mūžības perspektīva un sirdsmiers ir tas, kas var dot tīru un paliekošu prieku mūsu ikdienā un, kā vēstīts dziesmā, - “kustināt kalnus mūsu dvēselēs.””

Dziesma ir ierakstīta kopā ar Rīgas Gospelkori, kas nav nejauši, jo dziedāšana šajā korī ir Kristīnes sirdslieta jau kopš bērnības, kad viņa kopā ar kori uzsāka savas pirmās muzikālās gaitas, apgūstot blūza, gospel un mūzikas pamattehnikas. Kopš 2016. gada ir kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente. Kristīne stāsta par savu aizraušanos: “Es gospelmūziku iemīlēju jau 12 gadu vecumā, un tā vēl aizvien mani dziļi saviļņo, kad to izpildu un piedzīvoju. “Mountains” ir mana un kora jau sen lolota sapņa par oriģinālmūziku pirmais realizētais solis, bet noteikti ne pēdējais, jo turpinām kopīgi strādāt un attīstīties, un izvirzīt arvien jaunus mērķus. Man ir liels prieks laist pasaulē šo dziesmu, jo tā apvieno divas vadlīnijas manā šī brīža muzikālajā dzīvē - soul un gospel mūzikas žanrus, kā arī darbu jaunrades attīstīšanā ar The Soulful Crew un Rīgas Gospelkori.”

“Mountains” dziesmas teksta un mūzikas autore ir Kristīne Prauliņa, kas ir viņas pirmie soļi gospelmūzikas žanra jaunradē. Dziesmas aranžija tapusi kopīgā procesā ar grupas puišiem. Dziesma ierakstīta “Mint” studijā Vecrīgā 2020. gada janvārī. Ieraksta skaņu režisors un miksa autors ir Toms Lisments, mastera autors -  Tom Woodhead (Lielbritānija). Video operators un montāžas meistars - Reinis Janulis.

 

Kristīne Prauliņa ir muzicējusi kā soliste un ir aktīvi koncertējusi gan Latvijā, gan ārzemēs ar dažādiem sastāviem. Kā solo māslniniece Kristīne ir koncertējusi ar Latvijas Radio Bigbendu, Rīgas Gospelkori, fanka grupu “Very Cool People”, maestro Raimondu Paulu, ar ko kopā ar ierakstījusi divus studijas albumus. 2013. gadā Kristīne ieguva Grand Prix starptautiskajā džeza vokālistu konkursā “Riga Jazz Stage”. 2018. gadā Kristīne izveidoja savu oriģinālmūzikas grupu, kas šobrīd saucas “Kristine Praulina & The Soulful Crew”. 2018. gada vasarā tika ierakstīts un oktobrī izdots grupas pirmais mini albums ar nosaukumu “A Warmer October’’, kurā apkopotas četras jaunas dziesmas angļu valodā. 2019. gada martā grupa izdeva dziesmu latviešu valodā ar nosaukumu “Kopā”, kurai tapis arī videoklips.

Rīgas Gospelkoris ir koncertējis gan Eiropā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī piedalījies dažādos pašmāju un ārzemju projektos kopā ar populāriem izpildītājiem – dziedājuši kopā ar “Prāta Vētru” “Skārda bungu tūrē”, koncertējuši kopā ar Grammy balvas laureātu, komponistu un dziedātāju Donald Lawrence no ASV, "Kingdom Choir" dibinātāju Karen Gibson no Lielbritānijas un citiem. Rīgas Gospelkoris ir divkārtējs zelta medaļas ieguvējs Pasaules koru olimpiādē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!