Grupa “Pirmais Kurss” izdod singlu “Avansā”

Raksta attēls -  Grupa “Pirmais Kurss” izdod singlu “Avansā” Foto: Ģirts Raģelis

15.01.2021

Humorroka grupa “Pirmais Kurss” izdod jaunu singlu “Avansā” no otrā studijas albuma “Interkurss”, kas pie klausītājām nonāks 9. martā. Jaunais albums būs mūzikāls apcerējums 14 daļās par mīlestības skaistumu un postu jauno vīriešu dzīvēs.

Singla “Avansā” skanējums raksturo jaunu ceļu meklējumus grupas “Pirmā Kursa” dalībnieku dzīvēs, par ko stāsta grupas solists Dāvis Mazurenko (ģitāra, vokāls): “Līdz šim mūsu mūzikā šāds skanējums nav bijis, bet šajā singlā esam iekļāvuši jaunus un inovatīvus muzikālus izaicinājumus. Ar domām par ballīti nākotnē, šis stilistiski atšķirīgais grāvējs sasildīs jūsu vientuļās sirdis.” Singls “Avansā” ir noklausāms populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Grupa “Pirmais Kurss” nav iedomājama bez festivāliem un jautrām ballītēm, kurās dejo pat tie, kas nekad nedejo un dzied līdzi, kas nav dziedājuši. “Avansā” ir par laiku, kad bija iespēja bezrūpīgi slīpēt deju grīdas un izjust kolektīvos mīlestības viļņus, par kuru mums ir palikušas tikai skaistas atmiņas un ilgas, stāsta Kārlis Zemītis (taustiņi, bass, vokāls): ”Dziesma “Avansā” stāsta par mums ļoti aktuālu tēmu - ballītēm, kuras bija mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa pirms pašreizējās mājās sēdēšanas laika, kad varējām iztrakoties no sirds. Mums visiem tās bija ballītes avansā, lai tagad mēs varētu, mierīgi mājās sēžot ar mīļajiem, izlaistu singlu, kuru klausoties arī Jūs varēsiet gremdēties trakās ballīšu atmiņās un padejot mājās vienatnē ar sevi vai kaķi.”. Savu grupas biedru papildina Francis Upaciers (ģitāra, vokāls), kurš saka: “Dziesmas vēstījums ir aicinājums darīt un tikai pēc tam domāt. Kā saka - labāk vienreiz izdarīt un septiņreiz nožēlot."

Singla “Avansā” vārdu un mūzikas autori ir grupa “Pirmais Kurss”. Dziesmas mikss – Arnis Račinskis.

Grupā spēlē Francis Upaciers (ģitāra, vokāls), Aleksandrs Okonovs (taustiņi, vokāls), Kārlis Zemītis (taustiņi, bass, vokāls) un Dāvis Mazurenko (ģitāra, vokāls).

“Pirmais Kurss” ir normālu vīriešu kolektīvs, kas brīvajā laikā spēlē foršu mūziku. Vīrieši uz goda, savā desmit gadu pastāvēšanas periodā nospēlējuši koncertus visā Latvijas teritorijā un izdevuši albumu “Problēmas”, kas vēsta par sasāpējušām tēmām - neveiksmīga jauna auto iegāde, šķūņa būvniecības process, problēmas ar matiem un internetu. Koncertos spēlē orģinālmūziku un atsevišķus Latvijas mūzikas šedevrus. Mūziķis Intars Busulis atzinis: “Šī ir pasaules grupa nr. 1 Latvijā!”

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!