Grupa “Tautumeitas” iegūst Zelta Mikrofonu un tiek atskaņotas ietekmīgajā KEXP radio stacijā

Raksta attēls - Grupa “Tautumeitas” iegūst Zelta Mikrofonu un tiek atskaņotas ietekmīgajā KEXP radio stacijā Foto: Edijs Andersons

24.02.2023

18. februārī svinīgajā “Zelta Mikrofons” balvu pasniegšanas ceremonijā etno-popa grupas “Tautumeitas” albums “Skrejceļš” ieguva “gada tautas vai pasaules mūzikas albuma” titulu.

Ceremonijā grupa uzstājās arī ar dziesmu “Spodrē manu augumiņu”, kas nedēļu pirms ceremonijas bija vienas no pasaules ietekmīgāko radio staciju, Amerikas pilsētā Sietlā bazētās KEXP FM “Dienas dziesma”. Dziesmu izvēlējās plaši pazīstamais radio DJ Kevins Kols (Kevin Cole), kurš grupu atklāja Eiropas lielākajā mūzikas industrijas festivālā “Eurosonic”. Radio ēterā Kols stāstīja par savu nejaušo tikšanos ar “Tautumeitām” un kā grupas spēcīgā un aizraujošā uzstāšanās bija kaut kas, ko viņš patiesi nebija gaidījis. “Viņu vizuālais izskats bija neatvairāms - līdzīgs izpildītajai mūzikai, kurā no esošajām tradicionālajām vērtībām tika izveidots kaut kas pavisam jauns. Tērpi bija ļoti pārliecinoši un moderni, kas kopā ar harmonisko dziedājumu un horeogrāfiju atdalīja grupu no pavadošajiem mūziķiem,” stāsta Kols. “Vēl viņas izcēlās ar savu paziņojumu, kurā vēstīja: “Pagānu tradīcijas Latvijā nav pazudušas un joprojām tiek piekoptas. Mēs esam sešas raganas, kas svin savu sievišķo enerģiju””.

Kā jau iepriekš ziņots, “Tautumeitas” “Eurosonic “ festivālā Nīderlandē uzstājās janvāra vidū. Grupas dalībniece Ilona Dzērve par uzstāšanos stāsta: “Piedalīšanos “Eurosonic”, kas mums izvērtās ļoti veiksmīga, uztveram kā lielu iespēju un lēcienu mūsu karjerā, jo jau izjūtam saldus augļus.” 

2023. gads “Tautumeitām” solās būt ar koncertiem ražens, un to iesāks albuma “Skrejceļš” pavasara koncerttūre Latvijā. Grupa uzstāsies 24. martā Līvānos, 31. martā Smiltenē, 14. aprīlī Ulbrokas pērlē, 15. aprīlī Ventspils “Jūras vārtos” un albuma gada dzimšanas dienā – 22. aprīlī - Rēzeknes “Gorā”. Biļetes iespējams iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs vai https://linktr.ee/tautumeitas

Savukārt vasarā papildus koncertiem Latvijā, grupa uzstāsies arī Igaunijas festivālā “Treskifest”, “Norden” festivālā Vācijā, kā arī citos ārzemju pasākumos, par ko tiks ziņots jau pavisam drīz.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!