“Tautumeitas” laiž klajā dziesmas “Spodrē manu augumiņu” remiksu

Raksta attēls - “Tautumeitas” laiž klajā dziesmas “Spodrē manu augumiņu” remiksu Publicitātes foto

11.04.2024

Etno mūzikas grupa “Tautumeitas” izdod dziesmas “Spodrē manu augumiņu” remiksu, kas tapis sadarbībā ar vācu elektroniskās un house mūzikas producentu Rey&kjavik, īstajā vārdā Aleksandrs Šūmans (Alexander Schomann).

“Kad stāvi pie rituāla ugunskura un skan repetatīvi bungu sitieni un melodijas, dažreiz tā vien liekas, ka tas viss kopā ar dūmu smaržu ievelk transa stāvoklī. Šo sajūtu notvērām, klausoties Rey&kjavik mūziku, un sapratām, ka mums ir līdzīga gaume mūzikā. Etniskas skaņas, rituālistiski teksti un dziedājumi, mijoties ar minimālistiskiem ritmiem, ieved mūs pavisam jaunā - elektroniskās deju mūzikas pasaulē,” stāsta grupas “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne.

Rey&kjavik, kurš uzstājies tādosfestivālos kā “Burning Man” un “Fusion”, stāsta: “Šo dziesmu pirmo reizi dzirdēju drauga Instagramā. Tā man uzreiz iespiedās atmiņā, tādēļ jautāju viņam kas tā ir par dziesmu. Viņš izstāstīja par dziesmu “Spodrē manu augumiņu” un vēlāk arī bija tas, kurš mani iepazīstināja ar grupas dalībniecēm.” Asnate atminas: “Ar Rey&kjavik pirmo reizi satikāmies Rīgā, klubā “Teritorija”, kur viņš spēlēja savu DJ setu un uzlika fragmentu no mūsu dziesmas “Spodrē manu augumiņu”. Nākamajā rītā nolēmām veidot kopīgu programmu.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!