Latviešu hip-hop izpildītājs Edavārdi izdod jaunu solo albumu “IEKŠAS”

Raksta attēls - Latviešu hip-hop izpildītājs Edavārdi izdod jaunu solo albumu “IEKŠAS” Publicitātes foto

11.04.2024

Albums tapis sadarbībā ar bītmeikeri un producentu NiklāvZ (Niklāvs Sekačs) kopīgā radošā procesa rezultātā, izveidojot 10 jaunus skaņdarbus. Albums “IEKŠAS” parāda izpildītāju no visām pusēm, ļaujot vaļu, kā nopietniem skaņdarbiem, tā arī daļai humora izjūtas.

Daudzās no albuma kompozīcijām ir dzirdamas dziedātājas Linn un Una Daniela (ielās un klubos pazīstamas arī kā duets “UNDA”), dodot atslodzi no brīžiem intensīvā un smagā Edavārdi rečitatīva. “IEKŠĀS” ir arī dzirdams “The Bad Tones” dalībnieks Edvards Broders, kurš piedalījās dziesmas “Iekarošu pasauli” tapšanā. Par albuma vokālu ierakstu ir atbildīgs NiklāvZ un reperis/producents ansis, kurš veica visu dziesmu gala apstrādi, kā arī palīdzēja ar papildu producēšanu. 90% “IEKŠU” tika ierakstīti 2022. gadā, bet, saistībā ar Edavārdi dalību citos projektos, albums tika pabeigts 2024. gada sākumā.

“Šis albums tapa ar uzstādījumubūt maksimāli brīvam un radošam. Veidojot “IEKŠAS”, es daudz retāk vērsos pēc padoma pie saviem kolēģiem un koncentrējos uz savu vīziju. Šoreiz teksti netika rakstīti pie pabeigtiem bītiem. Es devos ar ideju pie Niklāva un viņš no nulles radīja pavadījumus, kuri atbilda manai vīzijai. Iepriekšējā solo albumā “Ekosistēmas” bija daudz pārdomu un melanholijas, tāpēc šoreiz es centos sevī atrast citas šķautnes, pārkāpt pāri tam, kam man vajadzētu būt un brīvi radīt,” par albumu izsakās Edavārdi.


Kopš iepriekšējā Edavārdi solo albuma “Ekosistēmas”, kas iznāca 2021. gadā, reperis ir izdevis vairākus solo singlus, noorganizējis divus “Bēdīgo dziesmu koncertus”, aktīvi darbojies supergrupā “Singapūras Satīns”, kā arī izdeva vairākus singlus un EP ar drum’n’bass projektu “KRATA”.

Niklāvs Sekačs, jeb “NiklāvZ” ir mūziķis, producents un audio dizaineris, kura darbus var dzirdēt gan TV reklāmās, gan mūzikas topos Latvijā un ārzemēs. NiklāvZ strādā ar tādiem māksliniekiem, kā Ozols, Edavārdi, ansis, Prusax, Rick Feds un daudziem citiem. NiklāvZ savā brīvajā laikā arī nodarbojas ar aktīvu dīdžejošanu, ir uzstājies lielākajos Latvijas festivālos, kā arī uzstājas un dīdžejo ar tādiem ārzemju māksliniekiem kā Tommy Cash.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!