“Līvi” – viņu dziesmas dziedāja, dzied un dziedās

Raksta attēls - “Līvi” – viņu dziesmas dziedāja, dzied un dziedās  Publicitātes foto

16.12.2016 / Parmuziku.lv

Šajā nedēļas nogalē, 17. decembrī, pulksten 21:20 LTV1 ēterā būs skatāma šīs sezonas noslēdzošā “Mana dziesma” muzikālā spēle.

Ar lepnumu sirdī turpināsim gatavoties Latvijas simtgadei un izdziedāsim leģendārās Liepājas rokgrupas “Līvi” spilgtākās dziesmas, kā arī kopā ar spēles vadītājiem un dalībniekiem klejosim pa tās vēstures lapaspusēm. Muzikālajā pārsteigumā – Ainārs Virga ar dziesmu “Ar tevi kopā”.

Viņu dziesmas dziedāja, dzied un dziedās. Tās ir iekaltas daudzu klausītāju sirdīs un katram ir sava mīļākā “Līvu” dziesma, kas saistās ar īpašām atmiņām vai emocijām.

“Pirmajā “Līvu” posmā “Vairogi” ir tā dziesma, kuras dēļ viņi ir dabūjuši ciest, taču tā viņiem ir devusi arī spēku un pārliecību, ka viņi rīkojas pareizi. Savukārt otrajā posmā, es teiktu, kur nu bez “Dzelzsgriezēja”,” raidījuma “4. studija” sižetā par grupas dziesmām stāsta tekstu autors Guntars Račs, turpinot, ka “Līvi” caur un caur ir protestējuši pret visu, kas viņiem nepatika. “Tas ir rokmūzikas gars, kas ir viņos un cilvēki to ir uztvēruši caur šīm dziesmām un arī savu cīņu par brīvību, cīņu par iespēju teikt un runāto to, ko nedrīkst teikt.”

Pirms diviem gadiem, 2014. gadā, “Līvi” kļuva par vienīgo rokgrupu visā Baltijā, kurai tika uzstādīts piemineklis – “Spoku koks.” Taču pieminekļus dziesmu formā grupa ir radījusi jau kopš 1976. gada.

Grupas skanīgākās un iemīļotākās dziesmas atcerēsimies arī LTV muzikālajā spēlē “Mana dziesma”. Tajā, kā ik katru sestdienu, tiksies dāmu un kungu komandas. Šonedēļ Dagmāras komandā pulcējušās nepārspējamas “Līvu” pazinējas – māksliniece Elita Patmalniece, žurnāliste un publiciste Elita Veidemane un režisore Žaklīna Cinovska. Savukārt Intara komandā “Līvu” fani un līdzgaitnieki – mūzikas apskatnieks Sandris Vanzovičs, grupas "Dzelzs vilks" bundzinieks Mārcis Judzis un neskaitāmu dziesmu tekstu autors Guntars Račs.

Kā neiztrūkstošs šīs spēles elements ir “Mana dziesma” pavadošā grupa – Mārcis Auziņš, Rūdolfs Dankfelds, Toms Poišs un Ritvars Garoza! Šī vakara solisti - Iluta Alsberga un Roberts Memmēns.

Raidījumu tiešraidē un arī pēc ētera iespējams skatīties www.ltv.lv un www.replay.lv .

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!