Dzintaru koncertzālē skanēs lielākie hiti ar Guntara Rača vārdiem

Raksta attēls - Dzintaru koncertzālē skanēs lielākie hiti ar Guntara Rača vārdiem Foto: Agris Semevics

12.05.2017 / Parmuziku.lv

27. augustā Dzintaru koncertzālē festivāla “Bigbank Latvijas pērles” ietvaros tiks aizvadīts Guntara Rača dziesmu pērļu vakars. Sadarbībā ar Latvijas pazīstamākajiem mūzikas autoriem rakstītās Rača dziesmas ir kļuvušas par mūsdienu populārās mūzikas klasiku, un šis vakars solās būt par sadziedāšanās svētkiem ikvienam klātesošajam.

Koncerta pirmajā daļā “Kur dzīvo laime” uz skatuves kāps Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris un Uldis Marhilevičs. Kopā ar solistiem izskanēs dziesmas no trīs dziesmu cikliem ar Rača vārdiem. Skanēs dziesmas no populārajiem cikliem “Iedomājies” un “Gaismas atgriešanās”. Kopā ar kori dziesmas izpildīs solisti Aija Andrejeva un Miks Dukurs.

Šis koncerts būs unikāla iespēja dzirdēt dziesmas no pavisam jaunā koru cikla “Tiltiem pāri”, kura pirmatskaņojums notiks 20. jūlijā bērnu un jauniešu koru lieluzveduma ietvaros Arēnā Rīga. Savukārt, bērnu ansamblis “Dzeguzīte” kopā ar dziedātājiem Aiju Andrejevu, Katrīnu Binderi, Mārtiņu Ruski, Normundu Rutuli un Kasparu Markševicu izpildīs dziesmas no jaunākā Guntara Rača dziesmu albuma “Kur dzīvo laime”.

Koncerta otrajā daļā “Lecam pa vecam” solisti Aija Andrejeva, Antra Stafecka, Olga Rajecka, Normunds Rutulis, Ivo Fomins un Mārtiņš Ruskis izdziedās tādus hitus ar Rača vārdiem kā “Saule riet”, “Dzīve ir viena”, “Nekas jau nebeidzas”, “Vētra nāk”, “Kūko, kūko dzeguzīte”, “Raudāja māte”, “Nekur nav tik labi kā mājās” un daudzas citas.

Guntars daudzus gadus ir pazīstams arī kā koncertējošs mūziķis un grupas “bet bet” bundzinieks. Savas mūziķa gaitas Račs sāka 80. gados Liepājā. Pirmā viņa dibinātā grupa ir “Saldās sejas” ar Tomasu Kleinu un Ivo Fominu, un tieši šī grupa atjaunotā sastāvā kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Tomass Kleins, Guntars Račs, Jānis Narkevics juniors, Andris Alviķis, Uģis Tirzītis un Ivo Fomins kopā ar solistiem izpildīs labi zināmus, iemīļotus hitus no grupu “Līvi”, “Fomins & Kleins” un “Liepājas brāļi” repertuāra. Visas dziesmas skanēs netipiska sastāva – sešu akustisko ģitāru - pavadījumā.

Festivāls “Bigbank Latvijas pērles” šogad notiks jau ceturto gadu un norisināsies trīs dienas – no 25. līdz 27. augustam Dzintaru koncertzālē, piedāvājot daudzveidīgu pašmāju mūzikas krāsu paleti. Festivāla ietvaros vienmēr skanējušas iemīļotas un atpazīstamas dziesmas - latviešu mūzikas pērles, kuras visas vieno kāda tematika. Šogad festivāla programmā izvēlēti trīs izcili latviešu dzejnieki - dziesmu vārdu autori - Jānis Peters, Māra Zālīte un Guntars Račs, kuru dziesmas izpildīs labākie no labākajiem popmūzikas izpildītājiem. Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!