Māris Žigats pie mikrofona pirmoreiz nostājās radinieka kāzās

Raksta attēls - Māris Žigats pie mikrofona pirmoreiz nostājās radinieka kāzās Foto no personīgā arhīva

25.08.2016

Roks un alternatīva līdz saknei. Arī mūsu mini-anketā “Pienvedēja piedzīvojumu” Māris no šīs taisnes veiksmīgi nenokāpj.

Izrādās, ka Žigats pirmoreiz pie mikrofona redzēts kāda radinieka kāzās, kā pirmos ierakstītā veidā visticamāk iegādājās “Dzeltenos pastniekus”, dziesmas rada līdzdarbībā ar kosmosu, ar Madonnu pakoķetētu roka noskaņās, bet vecākiem cilvēkiem nākotnē prognozē grūti uztveramu populāro mūziku.

Kad pirmoreiz paņēmi rokās kādu mūzikas instrumentu un kas tad notika?

Agrā bērnībā kāda radinieka kāzās uzgāju uz skatuves, paņēmu mikrofonu un vilku līdzi mūziķiem. Instrumenti vienmēr ir vilinājuši...

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, kas tika iegādāts par savu naudu, un kāpēc tieši tas?

Ja nekļūdos, varēja būt “Dzeltenie pastnieki”. Apkārt man vecākā brāļa draugi klausījās tādu mūziku un es gribēju turēt līdzi... Vecs lenšu magnetofons ar’ tad tika no kaimiņa iegādāts.

Kurš ir tavs labākais skaņdarbs un kā tas tapa?

Visas mūsu dziesmas ir kā bērni... Mīļas visas. Dziesmas top trim puišiem un kosmosam līdzdarbojoties.

Ko tu atbildētu, ja sadarboties piedāvātu Madonna un jautātu, kā jūs varētu kopā brīvi izpausties?

Nezinu, vai man īpaši interesē šī dziedātāja... Paklausītos, ko viņa īsti grib un ko šī var piedāvāt. Kopā jau kaut kas sanāktu, jo viņa tāda traka... Tas rokam derētu.

Foto: Miriambuhr

Kas ar mūziku notiks nākotnē?

Mainīsies, transformēsies un kļūs nesaprotamāka vecākiem cilvēkiem. Skaņu kopums, kā tāds, jau nekur nezudīs. Ir bijis un būs vienmēr.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!