Komponistiem Uldim Marhilēvičam, Uģim Prauliņam un vēl 26 cilvēkiem piešķir Triju Zvaigžņu ordeni

Raksta attēls - Komponistiem Uldim Marhilēvičam, Uģim Prauliņam un vēl 26 cilvēkiem piešķir Triju Zvaigžņu ordeni Fotokolāža: Ieva Leiniša, Lauris Nagliņš, LETA

31.10.2017 / Parmuziku.lv

Godinot par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, Ordeņu kapituls un prezidents Raimonds Vējonis šī gada 20. oktobrī lēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni 28 izciliem Latvijas mūziķiem, sportistiem, tiesnešiem un citu jomu pārstāvjiem, liecina oficiālais paziņojums Valsts prezidenta mājas lapā.

Komponistam Uldim Marhilēvičam tiks piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira un viņš tiks iecelts par ordeņa virsnieku. IV šķiras ordeni saņem arī komponists Uģis Prauliņš un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenais mākslinieks un scenogrāfs Ivars Mailītis. 

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru saņems un par ordeņa virsnieku iecels arī Rīgas Volejbola skolas un Latvijas junioru izlašu treneri Pāvelu Seļivanovu, Latvijas Nacionālās neatkarības kustības dalībnieci Ingrīdu Titavu, Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu, ilggadējo basketbola treneri Jāni Zeltiņu un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi Īzaku Rašalu. Savukārt piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri profesionālo bokseri Mairi Briedi. Savukārt 

Vēl par ordeņa virsnieku iecels un Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru saņems tēlniece, medaļu māksliniece Ligita Franckeviča, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Ieva Iltnere, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Valerijans Jonikāns, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesnese Ilze Skultāne, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošā pētniece Skaidrīte Lasmane, gleznotāja Dace Lielā, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa - Egliena, Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa.

Savukārt piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri Ordeņu kapituls lēmis anestezioloģi reanimatoloģi Brigitu Aišpuri, ilggadējo Nīcas novada Otaņķu feldšerpunkta vadītāju Elzu Cērpu, vieglatlēti, paralimpisko Eiropas un pasaules čempioni vieglatlētikā Diānu Dadzīti, ilggadējo volejbolistu un volejbola treneri Juriju Deveikusu, Valmieras drāmas teātra aktieri Jānu Johansonu, ilggadējo Tukuma Raiņa ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju Tiju Skaidrīti Kalniņu un ilggadējo vieglatlētikas treneri Uldi Kurzemnieku.

Par ordeņa kavalieri tiks iecelts un Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru saņems arī muzeja «Ebreji Daugavpilī un Latgalē» direktors Iosifs Ročko, sertifikācijas institūcijas «Vides kvalitāte» meža un koksnes piegādes ķēdes sertifikācijas vadošais auditors Madis Sīpols, kultūras centra «Iļģuciems» Tautas lietišķās mākslas studijas «Irbi» dibinātāja un ilggadējā vadītāja Austra Skutule, Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA «Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka» izpilddirektore veselības aprūpes jomā, ārste interniste Valentīna Vīgante.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!