Radio NABA ēterā jauns vēsturiskās fantāzijas raidījums “Fono-Grāfs”

Raksta attēls - Radio NABA ēterā jauns vēsturiskās fantāzijas raidījums  “Fono-Grāfs” Publicitātes foto

14.02.2018 / Parmuziku.lv

Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA programmā ceturtdien, 15. februārī plkst. 17.00 būs dzirdams jauns, intelektuālā humora piesātināts, vēsturiskās fantāzijas raidījums “Fono-Grāfs”. Raidījumu vadīs trīs filozofi, vēsturiskās fantāzijas entuziasti – Andrejs Balodis, Andris Hiršs un Ainārs Kamoliņš.

Raidījumā “Fono-grāfs” ārpus laika un telpas ietvariem tiks šķirstītas vēstures lapaspuses, meklēti stāsti zemsvītras atsaucēs, arhīvos starp zināmiem un nezināmiem faktiem tiks rakstīta slepenā vēsture. Tekstu lasījumi, vēsturiskas rekonstrukcijas, ekspedīcijas, iepazīšanās ar Latvijas ideju vēstures centrālajiem varoņiem un marginālajiem tēliem, dažreiz šķērsojot visas robežas...

Raidījuma regulāra sadaļa ir “Radiomonadoloģija” – 17. gs. filozofa Gotfrīda Leibnica darba “Monadoloģija” lasījums un skaidrojums ēterā. Savukārt, uz “Tvaika bidē” tiek aicināti īpaši viesi, lai ar savu skatījumu papildinātu raidījumā aplūkoto tēmu.

Pirmā raidījuma tēma – fonogrāfs. Pirms 140. gadiem 19. februārī amerikāņu zinātnieks un biznesmenis Tomass Alva Edisons patentēja fonogrāfu, kas bija viena no pirmajām vienkāršajām skaņas ierakstīšanas iekārtām. Tā veica skaņu ierakstus vaska veltņos un bija paredzēta gan ierakstīšanai, gan atskaņošanai. Šajā raidījumā klausītāji varēs doties vēsturiskā ceļojumā uzzinot stāstus no skaņu ierak stu veikšanas vēstures, vienlaicīgi iepazīstoties ar jaunajiem raidījuma vadītājiem - “grāfiem”, kas raidījumu ietvaros veidos saskarsmes punktus starp vēstures pētniecību, fantāziju, par saistvielu izmantojot filozofiju. 

Raidījumu veido trīs diplomēti filozofi - Andrejs Balodis, Andris Hiršs un Ainārs Kamoliņš, iepriekš sadarbojušies pētniecības un mākslas sintēzes projektā “Mehāniskais Veidenbaums” (2017), piedalījušies akadēmiskās konferencēs un mākslas performancēs. A.Balodis un A.Hiršs strādā par pētniekiem Latvijas Universitātes Socioloģijas un filozofijas institūtā un pasniedz Latvijas Kultūras akadēmijā, savukārt A.Kamoliņš sadabībā ar Dirty Deal teatro un Latvijas Nacionālo teātri izstrādā dramaturģiskos tekstus teātra izrādēm.

Vēsturiskās fantāzijas raidījumu “Fono-Grāfs” varēs dzirdēt Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA ēterā katru otro ceturtdienu, plkst. 17.00. Pirmais raidījums 15. februārī.  Raidījuma aktivitātēm var sekot līdzi facebook.com kontā “Vēsturiskā fantāzija. Fono-Grāfs”, Twitter.com vietnē @vffonografs.

Radio NABA ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā.  NABA ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!