Raxtu Raxti laiž klajā albumu "Līgo"

Raksta attēls - Raxtu Raxti laiž klajā albumu "Līgo" Publicitātes foto

03.06.2016 / Parmuziku.lv

Vasaras saulgriežiem tuvojoties, muzikālā apvienība Raxtu Raxti savas daiļrades cienītājiem sarūpējusi sen gaidītu dāvanu – otro studijas albumu ar zīmīgu nosaukumu "Līgo", kurā iekļautas 12 pavisam jaunas dziesmas.

Albuma muzikālā satura pamatā ir gan latviešu tautasdziesmas Raxtu Raxtu mūziķu veidotās aranžijās, gan Kārļa Auzāna, Marta Kristiāna Kalniņa un Emīls Zilberta oriģinālkompozīcijas ar latviešu tautasdziesmu un Vika tekstiem.

"Līgo" ir otrais muzikālās apvienības Raxtu Raxti studijas albums pēc pērn izdotā debijas ieraksta "Es atradu tautasdziesmu". To jau var iegādāties mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās un internetā.

Albuma ierakstā piedalījušies Raxtu Raxtu mūziķi: Kristīne Kārkle, Edgars Kārklis, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Armands Treilihs un Artis Orubs, kā viesmāksliniece ierakstā piedalījusies Ilze Grunte. Albuma ieraksts veikts "KK Studio" Kristapa Krievkalna vadībā.

Raksturīgi muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" pieejai, albumā tautiski motīvi mijas ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem un bagātīgām "pasaules mūzikas" atsaucēm.

Līdz ar jaunā ieraksta izdošanu apritē nonākusi arī dziesma "Es dziedāju, gavilēju", kuras mūzikas autors ir Marts Kristiāns Kalniņš, bet vārdi ņemti no latviešu tautasdziesmām.

Pēc albuma izdošanas šī gada laikā neiztrūkstoši gaidāmas dažādas koncertaktivitātes, bet jau 9. jūlijā Raxtu Raxti piedalīsies Imantdienu 40 gadu jubilejas koncertā Cēsu Pils parka estrādē, izpildot daudzas labi pazīstamas Imanta Kalniņa dziesmas sev vien raksturīgā skanējumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!