Svinot divdesmitgadi grupa Double Faced Eels izdod albumu “Neformāts”

Raksta attēls -  Svinot divdesmitgadi grupa Double Faced Eels izdod albumu “Neformāts” Publicitātes foto

19.08.2020

Šodien, 19. augustā līdz ar jaunāko singlu “Nofromāts” pie klausītājiem nonāk latviešu grupas Double Faced Eels (DFE) jaunais albums ar tādu pašu nosaukumu.

Albuma tituldziesmas ierakstā, papildus DFE sastāvam un jau ierastajiem diviem grupas vokāliem – grupas dibinātāja Markas (Mārtiņš Gailītis) un Reiņa Straumes, piedalās jaunā dziedātāja Katō un hiphop izpildītājs Idus Abra.

Dziesmas “Neformāts” video ticis filmēts Purvciema džungļos, netālu no studijas, kurā tika sarakstītas albuma dziesmas, patiesībā viss albuma virziens radies mikrorajona aurā. Video režija un producenti ir Kristaps Kukainis un Roberts Āboltiņš.

“Sakritis tā, ka  “Neformāts” ir grupas 20-gades albums, un patiesībā tas ir zīmīgi, jo esam atraduši savu jauno identitāti. Vairs ne jokdaru pankroks, ne pārnopietnais ģitārroks, ne deju mūzika, bet gan DFE. Ar “Neformāts” svinam to, ka atšķiramies tieši ar to, ka nebaidāmies būt gan popmūzikai nepiedienīgi smagi, gan rokmūzikai nepiedienīgi viegli. Līdz ar šo pašapzināšanos, arī “Neformāts” ieraksta process mums pagāja plūstošāk un vieglāk nekā parasti. Viss bija balansā,“ par jaunā albuma ierakstu stāsta grupas DFE dalībnieki.

Viegluma sajūta atspoguļojas arī izvēlē, ka pie grupas vokālajiem grožiem darbojas abi – gan oriģinālais pankroka čempions Marka, gan “Atspulgs” ērā gaismā iznākušais Reinis.

“Rakstot albumā iekļautās dziesmas fokusējāmies tikai uz to, kas patīk mums pašiem, kas rada pozitīvas emocijas, un uz to, ko mēs paši gribam dzirdēt ne tikai skanam pa radio, bet arī spēlēt klausītājiem koncertos. Liriski albumā nekautrējamies izklausīties briedušāki  - tomēr esam ne tikai jau ar pieredzi mūzikā, bet arī dzīvē, līdz ar to varam atļauties dziesmu vārdos ielikt kādu dzīves mācību, neizklausoties mākslīgi vai nepatiesi.”

Albumā iekļautas dziesmas, kas radušās sadarbojoties ar citiem, lieliskiem Latvijas mūziķiem: Katō (Anna Zankovska) un Idus Abra (Edgars Spudiņš) dzirdami dziesmā “Neformāts”, RIGaLIVE dziesmu nometnes laikā tapusī “Viņa nedejo” kopā ar Didzi Bardovski un Miku Frišfeldu, kurš pielika savu artavu pie dziesmas “Cenu zīmes” teksta. Albums tapis ar VKKF mērķprogrammas “Neakadēmiskās mūzikas atbalsts” piešķirto finansējumu.

Šogad aprit 20 gadi kopš tika dibināta grupa Doubel Faced Eels, tās pastāvēšanas laikā sastāvā mainīgi spēlējuši 7 dalībnieki, nemainīgi paliekot grupas dibinātājam un līderim Mārtiņam Gailītim vai aprindās zināmam kā Marka. Grupas DFE tagadējais sastāvs ir: Mārtiņš Gailītis, Reinis Straume, Viktors Maslovs, Dairis Petrauskis. Grupa plašāku atpazīstamību ieguva ar dziesmu “Zilais valis” un tai sekojošo tāda paša nosaukuma albumu. Savas darbības laikā grupa ir izdevusi 4 albumus: Zilais Valis (2006), Kurš gribēja nogalināt Džūliju? Nezinu, bet trāpīja mums (2007), Vēl patiesāk (2010), Atspulgs (2018).

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!