Tiks atklāta MOO Baltijas jūras reģiona mūzikas skatuve

Raksta attēls - Tiks atklāta MOO Baltijas jūras reģiona mūzikas skatuve

05.07.2016 / Parmuziku.lv

Lai izveidotu sadarbību mūzikas jomā Baltijas jūras reģiona līmenī, biedrība MOO jeb Mūzikas observācijas organizācija jau šonedēļ uzsāks brīvdabas koncertu sēriju ar nosaukumu Baltic sea stage/Baltijas jūras skatuve kultūras telpas Autentika pagalmā, Bruņinieku ielā 2.

Baltijas jūras skatuves atklāšanas pasākumu iesāks lietuviešu grupa "Abudu" (no lt-abi divi), kuru varētu salīdzināt ar leģendāro Latvijas grupu "Depo", ko daudzi mūzikas zinātāji, neskatoties uz grupas īso pastāvēšanas laiku sauc par vienu no labākajām rokgrupām Latvijas roka vēsturē. Un patiešām, ja esat noilgojušies pēc padsmitgadniekiem piemītošā dumpinieciskā draiva, nepārprotama šarma un neizsīkstošās harizmas, šī ir kaimiņvalsts grupa, kuras koncertu nevajadzētu nokavēt.

Pieteikuši sevi kādā no Lietuvas jauno grupu konkursiem, viņi, lai arī nav uzvarējuši, tomēr ir viennozīmīgi uzlauzuši durvis uz daudzajām sirdīm, kļūstot par vienu no Lietuvas šīs vasaras karstākajām rokgrupām. Lai arī lielākoties "Abudu" dziesmas ir dzimtajā valodā, viņu priekšnesumi ir saprotami un izbaudāmi arī lietuviski nerunājošiem.

"The Pink Elephant" jau ir labi pazīstami latviešu publikai. Grupa spēlē kosmisku psihodēlisku roku un atšķiras ar skanējuma dzidrumu un precizitāti. Viņi nebeidz pārsteigt savus klausītājus, un gan albumu iznākšanas svētki, gan katrs koncerts liek klātesošiem doties neaizmirstamā ceļojumā.

MOO Baltijas jūras mūzikas skatuves atklāšanas pasākums sāksies 7.jūlijā jau plkst. 20:00; ieeja pasākumā ir brīva.

Arī turpmāk pasākumus ir iecerēts veidot tā, lai Latvijas publikai tiktu dota iespēja iepazīties ar labāko un aktuālāko Baltijas jūras reģiona mūzikā. Tā, piemēram, 18.jūlijā notiks īpašs pasākums, kad uz Autentikas pagalma skatuves kāps šobrīd interesantākie reģiona dueti – melodiskā un atmosfēriskā grupa Coals no Polijas un latviešu/serbu pārsteidzošākais duets Howling Owl, kas pirmdien, 4.07 prezentēja savu pirmo singlu latviešu valodā. Abas grupas šogad ir tikušas uzaicinātas uz nozīmīgākiem šovkeisiem un uzstājas arī nozīmīgākajos festivālos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!