"Very Cool People" internetā publicē dokumentālo filmu par "Funkology" koncertsēriju un albumu

Raksta attēls - "Very Cool People" internetā publicē dokumentālo filmu par "Funkology" koncertsēriju un albumu Publicitātes foto

10.03.2016 / Parmuziku.lv

Populārā pašmāju džezfanka grupa "Very Cool People“ laiž klajā dokumentālo īsfilmu par pēdējo pāris gadu laikā notikušo "Funkology" koncertsēriju un albumu. Tas tika ierakstīts koncertsērijas lielkoncertā pērnā gada 30. aprīlī un nāca klajā rudenī. "Funkology“ koncerti turpinājās arī pēcāk un nu grupa nolēmusi īsfilmas formātā izstāstīt šo patīkami ieilgušo muzikālo stāstu.

Dokumentālajā īsfilmā atspoguļots meģinājumu process, iekļautas nelielas intervijas ar grupas dalībniekiem, kuri stāsta par koncepta rašanos un izskaidro repertuāra izvēli. Katrs stāsta par sadarbību ar VCP, fanka lielmeistariem, kuru dziesmas tika izpildītas projekta ietvaros, un kopīgiem piedzīvojumiem. Tāpat iekļautas intervijas arī ar "Funkology“ projekta viesmāksliniekiem – Aiju Vītoliņu, Ralfu Eilandu, Kristīni Prauliņu, Jāni Stībeli, Dināru Rudan, Oskaru Stolsi-Semerovu un Evilenu Protektori.

Lai realizētu "Funkology“, tika iesaistīti daudzi šādam izklaidējoši izglītojošam projektam palīdzēt ieinteresēti cilvēki – jau minētie mūziķi, nu jau neeksistējošā kluba "Pulkvedim neviens neraksta“ darbinieki ar māksliniecisko vadītāju Rimantu Iržikēviču priekšgalā, Radio SWH rīta ētera personības Fredis un Juta Jazz, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis un vēl daudzi citi.

Tikmēr albums "Funkology“ jau izpelnījies uzslavas gan Latvijā, gan ārpus tās un nominēts Latvijas Mūzikas Ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons“, kā "Labākais džeza un blūza albums 2015“. Albums pieejams iTunes, Spotify un Bandcamp, kā arī mūzikas tirdzniecības veikalos Rīgā.

2. aprīlī grupa dosies uz Tallinn Music Week, kur uzstāsies divas reizes – gan uz brīvdabas skatuves TMW City Stage – Funky Bus, gan arī Erinevate Tubade Klubi šovkeisā, kas tiek veltīts tieši fanka mūzikai. Tur bez VCP būs arī fanka mūzikas apvienības no Igaunijas, Polijas, Krievijas un Somijas.

Aprīlī un maijā VCP turpinās aktīvu koncertdarbību. Nu jau koncertos būs dzirdamas jaunas kompozīcijas, pie kurām grupa strādājusi pēdējo divu mēnešu laikā. Plānoti arī vairāki koncerti ārpus Latvijas. Vairāk informācijas par gaidāmajiem grupas koncertiem mājaslapā: verycoolpeople.org.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!