Latvieši tiekas ar mūzikas industrijas smagsvariem. Sākas festivāls Liverpool Sound City

Raksta attēls - Latvieši tiekas ar mūzikas industrijas smagsvariem. Sākas festivāls Liverpool Sound City

22.05.2015 / Parmuziku.lv

Šodien sākas mūzikas konference Liverpool Sound City, kurā līdz ar tādām pasaules līmeņa zvaigznēm kā The Flaming Lips, Belle And Sebastian, Swans, The Vaccines un daudzām citām, uzstāsies arī trīs Latvijas grupas.

Mūsu valsti Liverpool Sound City festivālā pārstāvēs Carnival Youth, The Sound Poets un Triana Park. Visas grupas showcase ietvaros uzstāsies divreiz, pirmo reizi uz skatuves kāpjot jau šovakar, Music Export Latvia pieņemšanas laikā.

Latvijas grupu dalību gan šajā festivālā, gan pirms nedēļas notikušajā The Great Escape, gan citos showcase pasākumos atbalsta Latvijas izpildītāju un producentu apvienība jeb LaIPA, kā arī tās paspārnē esošais Music Export Latvia.

Lai veicinātu Latvijā radītas mūzikas atpazīstamību starptautiski, 2015. gada 14. aprīļa LaIPA valdes sēdē tika pieņemts lēmums palielināt biedrības Music Export Latvia finansējumu no 3% uz 4% no iepriekšējā gada laikā iekasētajām atlīdzībām par publisku mūzikas ierakstu izmantošanu. Šis papildus finansējuma procents ir novirzīts īpašam fondam, kas paredzēts mūziķu finansiālam atbalstam dalības nodrošināšanai dažādās starptautiskās mūzikas industrijas konferencēs un skatēs. Tāpat Music Export Latvia atbalsta arī LIAA un Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kas palīdz nodrošināt Latvijas mūzikas popularizēšanu ārvalstīs un mūziķu dalību dažādos starptautiskajos pasākumos.

“Aizvien vairāk starptautiskie mūzikas festivāli/konferences aicina savās skatēs jeb showcase piedalīties arī Latvijas mūziķus, tostarp arī jaunās grupas. Un tieši jaunās grupas bieži vien saskaras ar finansiālām grūtībām, kas attiecas uz ceļojuma un uzturēšanās izdevumiem. Turklāt jaunajiem māksliniekiem ir daudz grūtāk saņemt arī sponsoru atbalstu, nekā labi zināmiem un pieredzējušiem mūziķiem. Tādēļ šī papildu finansējuma piesaiste biedrībai palīdzētu mums veicināt Latvijas mūzikas konkurētspēju,” komentēja biedrības Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports vadītāja Agnese Cimuška.

Līdzīga Music Export Latvia pieņemšana kā šodien Liverpūlē gaidāmā, notika arī pagājušajā nedēļā Braitonā. Tās ietvaros jebkurš The Great Escape delegāts varēja iepazīties ar Latvijas mūzikas industrijas profesionāļiem, noklausīties mūsu valsti pārstāvošās grupas un satikt to dalībniekus un menedžerus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!