Raimonds Paula jaunajā 2CD izlasē “Zelta 80” daudz agrāk nepublicētu dziesmu un pārsteigumu!

Raksta attēls - Raimonds Paula jaunajā 2CD izlasē “Zelta 80” daudz agrāk nepublicētu dziesmu un pārsteigumu! Publicitātes foto

06.06.2016 / Parmuziku.lv

Raimonda Paula jubileju albumu sērijā jau nākuši klajā šādi dubultie dziesmu izlases albumi – “Zelta 60”, “Zelta 70” un “Zelta 75”. Tagad kompānija “Mikrofona ieraksti” jaunajā izlasē “Zelta 80” apkopojusi Maestro Paula jaunāko 30 gadu nozīmīgākos un populārākos ierakstus.

Dubultajā albumā apkopotas pavisam 44 dziesmas, kuru ieraksta laiks ir no 1986.–2016. gadam. Izlasē šoreiz dominē vairāk mūsu dienu aktuālie izpildītāji, ne tikai 60to un 70to gadu leģendas. Albumu klausoties, ir interesanti sekot līdzi ar kādiem izpildītājiem, kādos laika posmos Maestro ir sadarbojies un kā tie pratuši interpretēt Paula dziesmas.

Izlasē atrodami tādi izpildītāju vārdi kā Intars Busulis, Dons, Zigfrīds Muktupāvels, Prāta vētra, Harijs Spanovskis, Ance Krauze, Normunds Rutulis, Liene Šomase, Dainis Porgants, Laima Vaikule, Remix, Jānis Sproģis, Aija Kukule, Kristīne Prauliņa, Madara Botmane un daudzi citi. Tikai šajā izlasē atrodamas dažādas dziesmas no mūzikliem, kuri iestudēti Latvijas teātros un brīvdabas izrāžu hiti.

Lūk, tikai dažas no albumā iekļautajām dziesmām – “Ziemeļblāzmas romance”, Māte mani auklējusi”, Zelta ābele”, Anniņa, vanniņā”, Kad man maziņam”, “Raudāja māte”, Baltā dziesma”, Ja tevis nebūtu”, Rasa”, “Sasala jūrīna”, “Palaid puķīti pa dambi”, Ne silts, ne auksts”, Melns ar baltu”,Neaizmirsti mani”, “Mazs cinītis” u.c. Pirmo reizi kādā ierakstu albumā iekļauta grupas Remix 1987.gadā ierakstītā dziesma “Es sev paņemšu līdz”. Tā ir tā pati dziesma, kuru Igo krievu valodā ar nosaukumu “Путь к свету”  izpildīja konkursā “Jūrmala” un ieguva Grand Prix! Izlasē atradīsiet arī agrāk izlasēs un albumos nepublicētu dziesmas “Māte mani auklējusi” 1988.gada ierakstu Laimas Vaikules izpildījumā.

Albuma bukletā atrodamas vairākas maz redzētas fotogrāfijas. Eleganto albuma dizainu veidojis mākslinieks Artūrs Tigulis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!