Positivus festivāla trešās dienas iespaidi un FOTO

Raksta attēls - Positivus festivāla trešās dienas iespaidi un FOTO

20.07.2015 / Parmuziku.lv

Noslēdzošās svētdienas spilgtākie festivāla brīži.

Labākie festivāla brīži: izvēlas Normunds Vucāns

1. Robert Plant and the Sensational Space Shifters

Roberts Plānts varētu būt jebkāds. Slikts, pavisam briesmīgs, izcils vai neitrāls – viņš tāpat būtu pats, pats lielākais notikums visā festivālā tikai sava vārda vien dēļ. Tas, ko šī leģenda ir paveikusi mūzikas attīstībā, ir nenovērtējami, un ir patiess prieks, ka Positivus publika to spēja novērtēt. Šis bija fantastisks koncerts, kas bija kaut kas episks pats par sevi. Daudz labāks, nekā varēja gaidīt, un vienkārši WOW!

 

2. Basement Jaxx

Tērpi, kustības, dejas. Basement Jaxx piedāvāja to, uz ko viņu fani cerēja un pat vairāk. Šie vīri spēja sarīkot milzīgas dejas būtībā ne no kā, un tas, cik ļoti episks izvērtās Where’s My Head At, bija pārsteigums ikvienam, vismaz man tā šķiet. Ja tajā brīdī nesajuties kā daļa no izcila karnevāla, es nezinu, vai maz apmeklēji koncertu.

 

3. St. Vincent

Šī dziedātāja savos ierakstos man absolūti neinteresē, kaut gan apzinos viņas kvalitātes, arī par koncertierakstiem neesmu sajūsmā, taču tas, kas notika Salacgrīvā, bija patiešām masīvi. Jā, St. Vincent neripoja pa kāpnēm un nedarīja citas ļoti trakas lietas, bet arī bez tā (un ļoti aktīvas publikas) viņas koncertā netrūka nedz interesantas horeogrāfijas, nedz lieliski nospēlētu dziesmu, nedz arī kārtīgas rokmūzikas attieksmes.

 

4. Fenech-Soler

Dienas pārsteigums. To, ka Fenech-Soler ir dažas lieliskas dziesmas, kuras viņi māk spēlēt dzīvajā, es zināju, bet neatļāvos cerēt, ka arī pārējās tik ļoti spēs pavilkt pūli. Īpaši festivāla trešās dienas vidū, ļoti karstas saules piespīdētā pļavā. Iespējams, tieši Fenech-Soler ir iemesls, kāpēc pie Basement Jaxx dejas bija tik mežonīgas.

 

5. Max Jury/Public Access T.V./Bandmaster

Nespējot izvēlēties, ko izcelt kā piekto festivāla pēdējā dienā, atļāvos šo pozīciju atvēlēt trīs lieliskiem jauniem vārdiem, par ko nākotnē noteikti dzirdēsim daudz un dikti. Dienas, kad Makss Džūrijs lauzīs visvairāk sirdis, domājams, vēl ir priekšā, bet jau tagad ir jūtams gan lielisks meiteņu mīluļa, gan dziesminieka potenciāls. Public Access T.V. bija pat enerģiskāki, nekā gaidīju. Savukārt Bandmaster vienkārši svētdien sevi pieteica ļoti skaļi, apliecinot, ka pirmās prognozes nav bijušas kļūdainas, un jau drīz viņi Latvijas mūzikā būs liels spēks, jo ar tādu komandu kaut kas lielisks neizveidoties vienkārši nevar!

 

Labākie festivāla brīži: izvēlas Antra Bērtule

6. Elliphant

Elliphant ir vēl viena mūziķe no Zviedrijas (līdzās jau minētajiem Kate Boy), kura šogad uzstājās Salacgrīvā. Visiem tiem ballīšu zvēriem, kuri jau paguva nogurt no nebeidzamas indie rock straumes, šis bija enerģisks hiphopa belziens. Elliphant līdz ar to labi izcēlās ar savu trako skatuves tēlu, figurējot mākslinieku rindās kaut kur starp skatuves frīkiem Die Antwoord un šrlinakieti MIA. Skaista, skandināviski blonda un gluži kā no Bruklinas izkāpusī hiphopa meitene piedāvāja lielisku šovu uz Nordea skatuves.

 

7. Mona de Bo

Kurš to vairs spēj izsekot, cik reizes šī latviešu roka apvienība ir šķīrusies un nākusi kopā uz skatuves? Nospēlējuši vairākus lieliskus koncertus pēdējo 7-8 gadu laikā, ģitāras virtuozs Edgars Rubenis un bundzinieks Edgars Eihmanis pa vidu pasaules apceļošanai apvienojās, lai uz I Love You skatuves jau atkal pierādītu smagā roka dziedējošo spēku. Tieši tas, kas bija vajadzīgs svētdienā ap 14.00!

 

8. Basement Jaxx

90. gadu beigās Basement Jaxx dejas skanēja vai visās latviešu raidstacijās, peldot starp U2, Fatboy Slim un Britniju Spīrsu, un piedāvājot kaut ko no deju mūzikas pasaules. Protams, laiks ir gājis uz priekšu, arī mūzikas industrijā, taču Basement Jaxx uz Lattelecom skatuves nevienā brīdī nekļuva vecišķi vai noguruši, drīzāk parādot to, ka joprojām visu var un, ka viņu mūzika skan aktuāli arī 21. gadsimtā. Ļoti labi! Novēlam visiem šodienas deju mūziķiem izklausīties aktuāli arī pēc 20 gadiem.

 

9. Bandmaster

Runājot par deju mūziku, mūsu pašu Bandmaster jeb multitalants, producents DJ Rudd, Laika Suns solists Arnis Račinskis, Andis Ansons un mistiskā Viņa piedāvāja ļoti kvalitatīvu koncertu uz Red Bull skatuves, cieņpilni attaisnojot salīdzinājumu ar Royksopp. Šķiet, ka Bandmaster negrasās apstāties, un uz to mēs arī ceram. Gaidīsim deju mūzikas hītus, kurus rullēt raidstacijās, jo Bandmaster ir visas iespējas kļūt par vasaras hītu pavēlniekiem.

 

10. Pyor

Uz Dabas skatuves savukārt atklājām pavisam svaigu talantu - dziedātāju Pyor, kas izklausījās/izskatījās pēc Eimijas Vainhausas reinkarnācijas gan izskatā, gan ar balss tembru. Ik pa laikam latviešu mūzikas vidē parādās kāds spēcīgs vokāls, taču ne tik bieži, un tādēļ Pyor pieminēšana labāko festivāla mākslinieku rindās šķiet pašsaprotama. Tiesa, mūziķei derētu profesionāla palīdzība dziesmu aranžējumu un pavadošā sastāva izveidē, taču visam savs laiks. Debijai - ļoti labi arī tā, kā ir tagad!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!