Ieskaties Sus Dungo Vācijas tūres albumā!

Raksta attēls - Ieskaties Sus Dungo Vācijas tūres albumā! Foto no grupas Sus Dungo arhīva

15.10.2015 / Parmuziku.lv

Grupa Sus Dungo septiņu koncertu garā tūrē Vācijā prezentēja albumu Down The River. Šogad tūre pārsteidza gan ar negaidītiem piedzīvojumiem, gan atsaucību koncertos, kurus apmeklēja arī klausītāji no iepriekšējā gada koncertiem. Jau 16. oktobrī sākas Sus Dungo Itālijas koncerttūre.

Viens no Vācijas spilgtākajiem piedzīvojumiem bija pilsētas svētki, kur koncerta laikā negaidīti sākās spēcīgs lietus. Tā vietā, lai apturētu uzstāšanos, kas jau bija tuvu noslēgumam, grupa aicināja cilvēkus pievienoties uz skatuves ar lietussargiem. Publika, kas sākotnēji arī saskuma par lietu, par šādu pārsteigumu, šķiet, atdzīvojās trīskārši, atzīst meitenes.

Citā vietā meitenes tika sagaidītas ar sarkano paklāju un Latvijas himnu. Koncertos pārsteidza arī vāciešu dziedāšana līdzi jaunajām dziesmām un pieprasīšana dziesmas atkārtot.

Paralēli koncertiem, grupa tika aicināta dažādās aktivitātēs –  sniegt intervijas laikrakstiem vai atpūsties dabā:

Mūs aizveda piknikā uz vienu no dabas parkiem, un, izrādās, arī vācieši ir sirsnīgi sēņotāji!

Šogad tūrēs Down The River / Lejup Pa Upi albuma tematikā arī māksliniecisks papildinājums – sadarbībā ar mākslinieku Didzi Upenu tapa specializēts grafiskais dizains t-krekliem, kur redzamie attēli ir tieša iedvesma no vairākām dziesmām albumā, saglabājot dabas tematiku citādā skatījumā.

Šī ir pirmā sadarbība, kas attīstījās no kaut kā vairāk eksperimentāla līdz mākslas darbam. Gribējās ko citādāku kā meitenes to redzētu, kaut ko minimālu, tiešu, bet reizē savu, Un Didzim tas lieliski izdevās. Šādi “eksperimenti” būs vēl!

stāsta grupas soliste Diāna.

Šobrīd grupa gatavojas ceļam uz Itāliju, kur no 16. oktobra līdz 7. novembrim sniegs 19 koncertus. Došanās uz Itāliju jau ir kļuvusi par sava veida tradīciju, jo šī ir jau trešā reize, kad Sus Dungo dodas ar koncertiem uz saulaino Itāliju. Iepriecina tas, ka šoreiz uzstāsimies arī  vairākās pilsētās, kurās vēl neesam spēlējušas.  Šogad tūrē ietverta visa Itālija un prieks līdzi vest jaunu muzikālo materiālu,  ziņo grupa.

Tāpat turpinās darbs pie radio NABA muzikālā izlases albuma 15 Aspazijas , kura pamatā ir Aspazijas teksti. Sus Dungo šajā albumā piedalīsies ar dziesmu, un  izvēlētais Aspazijas teksts arī tiks atklāts līdz ar albuma izdošanu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!